Nejnovější aktuality a články

termální lázně Sárvár

Termální lázně Sárvár: Relaxace v západním Maďarsku

Maďarsko je zemí termálních lázní. S nadsázkou se říká, že „kde v Maďarsku zapíchnete hůl dostatečně hluboko do země, začne vyvěrat nějaký pramen“, a turisty to sem láká z celé Evropy i z větších dálek. Maďarské termální lázně jsou rozesety po celé zemi, k nejznámějším patří Eger, Sárvár, Hárkány, Tapolca, Hévíz nebo Hajdúszoboszló, ale je jich daleko víc. Ve většině z nich můžete pobývat i s malými dětmi a jsou určeny pro všechny věkové kategorie. My se zaměříme na lázeňské městečko Sárvár, nacházející se v západní části Maďarska ve Vašské župě. Jaké zdravotní problémy se v těchto lázních léčí a pro koho jsou vhodné, které procedury můžete vyzkoušet, kde se ubytujete a co všechno je možné v Sárváru vidět? Čtěte dál.

Celý článek


pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm

Pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm: Užijte si koupele v pivu

Pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm nabízejí relaxaci a nejrůznější procedury založené na faktu, že pivo prospívá organismu jak vnitřně, tak i zevně. Jedná se o originální pivní lázně v prostředí skutečného pivovaru, založené jako jedny z prvních u nás, a to v roce 2010. Prospěšné účinky hořkého zlatavého moku v podobě koupelí známě odedávna, ale v moderní podobě se začaly hojně využívat teprve nedávno. Tyto lázně jsou v provozu každý den v týdnu a kloubí v sobě prvky alternativního léčitelství s moderními poznatky a postupy. Vhodné jsou jak pro muže, tak i pro ženy, není dokonce omezen ani věkový limit návštěvníků.

Celý článek


Skiareál Klínovec aneb lyžování v Krušných horách

Nejznámějším a největším zimním střediskem Krušných hor je Skiareál Klínovec, ležící 120 km od Prahy a 100 km od Plzně. Tento „lyžařský magnet“ má mnoho co nabídnout. Se svými 18 kilometry sjezdovek a snowparkem je jistě zajímavým tipem a vhodným místem pro milovníky zimních sportů každého věku. V tomto článku se dozvíte, jaké podmínky Klínovec nabízí, kdy se sem nejlépe vypravit, kde se můžete ubytovat, kolik zaplatíte za skipas, jak jsou zde připraveni na malé děti a kam se podívat v okolí. .

Celý článek


5 důvodů, proč mít vždy u sebe nabíječku do auta

Umíte si představit tu hrůzu, že  se vám náhle vybije telefon, notebook, tablet, navigace a další jiné milované technické hračičky?  Že byste museli, byť jen malou chvíli strávit bez těchto vymožeností? Bohužel dnešní přetechnizovaná doba nás občas může dohnat k těmto obavám, ovšem na druhou stranu,  doba vynalézá další vychytávky, aby k těmto případům v žádném případě nedocházelo.  Proto si můžeme koupit USB nabíječku do auta a již se nemusíme na dlouhých cestách obávat, že by se nám snad něco vybilo a my byli pár hodin  mimo signál. Využijte tedy akčních nabídek od nejrůznějších dodavatelů.

Celý článek


Zázrak jménem Chia semínka

Chia semínka jsou v poslední době velkým hitem a velmi opakovaným pojmem ve zdravé výživě. Pojďme se s nimi tedy trochu blíže seznámit. Chia semínka  pochází původně z Latinské a Střední Ameriky, především z Mexika a Guatemaly.  Jsou mnohy přezdívány jako “poklad aztézkých běžků”.  Semena patřila spolu s kukuřící a fazolemi jako základ k většině pokrmů,  pro své vyjímečné vlastnosti se přidávala téměř do všeho a tvořila hlavní součást menu, roztloukala se na mouku, popíjela se v nápojích, přidavala se do kaše a léčiv. Velmi si je oblíbili především aztéčtí běžci, jako plnohodnotnou svačinku, díky těmto semínkám dovedli totiž velmi dobře nakládat s energií a uběhnout tak mnohem delší vzdálenost. Semínka Chia však byla důležitá i z úplně jiného hlediska. Kolem r. 900 př. n.l. sloužila dokonce jako platidla. Původ názvu čia pochází  z aztéckého slova “chian”, což se dá přeložit jako “olejnatý”. Pojďte tedy také ochutnat tento zázrak  a superpotravinu za výhodné ceny.

Celý článek


Den v Mořském světě v Praze

Není žádnou novinkou, že v Praze v těsné blízkosti Holešovického výstaviště,  je postaveno obří akvárium Mořský svět.  Máte zde jedinečnou možnost z naprosté blízkosti pozorovat nejrůznější mořské živočichy a ani nemusíte zrovna odjet k moři. A možná jste ještě neměli příležitost tento areál naštívit a  tak určitě využijte možnosti lákavých nabídek a zvýhodněných vstupů do této atrakce. Jistě tím uděláte radost nejen svým dětem, ale  i dospělí si zde přijdou na své.

Celý článek


Pohádková vesnička Podlesí

Až budete hledat prázdninové výlety, nebo jen víkendové akce během roku, určitě vaše ratolesti potěší výprava do Pohádkové vesničky v Podlesí. Ta se nachází na Českomoravské vrchovině mezi Ždárem nad Sázavou a Poličkou, nedaleko obce Sněžné. Samotnou vesničku pak najdete na samotě, na místě zvaném Podlesí. A nyni je nejvhodnější doba k zakoupení výhodných pobytových balíčků na nejrůznějších slevových portálech, v tomto úchvatném a malebném kraji. Českomoravská vrchovina sama o sobě nabízí nádherné kouty, zajímavé pamětihodnosti a kulturní památky, které rozhodně stojí zato navštívit.

Celý článek


Tipy, jak si užít Benátky

Eurovíkendy začaly být cestovním hitem již na počátku devadesátých let, kdy se českým turistům otevřely hranice a oni tak mohli navštěvovat místa, o kterých do té doby mohli tak maximálně snít. Ale i po téměř 25-ti letech, zájem o eurovíkendy neupadá, spíše naopak. Lidé mají málo času, nechtějí cestování obětovat celý týden dovolené a tak volí tyto prodloužené víkendy jako ideální kombinaci pro odpočinek a poznávání něčeho nového. A myslím, že právě Benátky patřily snad prvním městům, které čechy zajímaly, ať už kvůli dobré dostupnosti, zajímavé historii a překrásným památkám a atmosféře, která tu na všechny dýchne. Pro ty, kteří by toto město chtěli poznat, je připraveno několik výhodných nabídek, jak si toto město příjemně užít.

Celý článek


Dětský svět Lvíček

Dětský svět Lvíček je místo, kde se vyřádí nejen děti, ale i samotní rodiče. Myslím, že hlavně tatínkové zde zapomenou na svůj věk. Pro děti je připraveno obrovské množství atrakcí a zábavy, pro dospělé pak kavárna a pizzerie. Dětský svět Lvíček má aktuálně pobočky v Praze na Černém Mostě a v Plzni, v obchodním centru Olympia. Můžete tu strávit téměř celý den, čas zde utíká velmi rychle.

Celý článek


Jak si levně užít wellness pobyt v Krkonoších

Krkonoše a wellness? Jde to vůbec dohromady? Ale samozřejmě, Krkonoše to nejsou jen turistické výlety a lyžování. Krkonoše  jsou v podstatě rájem wellnessu.  Místní restauratéři a hoteliéři už dávno vědí, jak se o své hosty postarat a proto ve svých objektech zbudovali krásná wellness centra, pro unavené sportovce, kteří tyto krásné hory navštěvují. A správná doba pro wellness na horách vlastně ani neexistuje, vyrazit můžete kdykoliv. Hotely i penziony nabízejí celoročně výhodné balíčky ubytování spojené se službami, jako jsou například masáže, sauny, bazény apod. A vzhledem k tomu, že v Krkonoších narazíte na nějakou tu ubytovací kapacitu téměř na každém rohu, je opravdu z čeho vybírat.

Celý článek


Chcete získat přístup k VIP slevám?

Denně přibývají nové slevy až 90 %. Ty nejlepší Vám zašleme zdarma na email.

Vyplňte prosím správný tvar emailu

Vyberte prosím alespoň jednu kategorii slev o které máte zájem.

Uložit nastavení