5 tipů jak správně vybrat pánské hodinky

Panské hodinky jsou často součástí charakteru muže a odrážejí jeho osobnost. Pomáhají dotvářet jeho vizáž, osobnostní styl a svým způsobem i odrážejí společenskou prestiž. Hodinky pro pány jsou velice vhodným, ale také často nákladnějším dárkem. Proto se před výběrem seznamte s několika typy, jak pánské hodinky vybrat.

Hodinky by měly především pasovat svému nositeli. Už dávno se nenosí jen proto, aby ukazovaly čas, ale jsou součástí módních doplňků či spíše šperků, které podtrhují osobnost a styl nositele.

 1. Účel, pro který jsou hodinky pořizovány

binární hodinky

Pokud vybíráte pánské hodinky, musíte znát také účel, ke kterému budou určeny. S účelem  souvisí vzhled hodinek i provedení a funkce. Vybírat můžete mezi klasickými či luxusními modely. Někdo chce sportovní hodinky, někdo si potrpí na moderní vychytávky a touží po binárních nebo tzv. chytrých hodinkách. Není nic neobvyklého, když muž hodinky střídá a nosí jiné do práce, jiné na sport a jiné do společnosti.

Binární hodinky jsou svou stavbou a formátem čtení času velmi odlišné od známých druhů hodinek. Jednoduše řečeno jsou to takové hodinky, u kterých musíte znát schéma displeje, nebo ciferníku, abyste byli schopni říct, kolik hodinky ukazují hodin.

Pod pojmem chytré hodinky si můžeme představit novou inovaci, kdy nám už nestačí chytré telefony, chytré televize či chytré trouby a tak se i hodinky naučily novým věcem. V chytrých hodinkách teď navíc můžete mít různé senzory, snímače, dotykový displej, bezdrátový přenos, GPS přijímač atd. Navíc mají svůj software a jsou kompatibilní s dalším zařízením (telefonem, tabletem či počítačem).

Vyberte si pánské hodinky

2. Důležitý je výběr strojku

Při nákupu se určitě hodně zajímejte o hodinkový strojek. Hodinky mohou být buď klasické ručičkové s mechanickým strojkem, quartzové nebo digitální. Mechanické hodinky se skládají pomocí klasické manufaktury a jedná se o ruční práci. Quartzové hodinky jsou vyráběny strojově a v tisících kusech denně. Mechanické také nepotřebují baterie jako quartzové.

3. Vodotěsnost nebo voděodolnost

Muži si velmi často potrpí na to, jak velkou odolnost mají jejich hodinky proti vodě. Zde záleží především na účelu využití. Jestliže pořizujete hodinky pro muže sportovce, bude určitě žádoucí soustředit se na hodinky vodotěsné, tedy s označením "water resistant" plus hloubky v metrech, barech nebo atm. Tyto hodnoty udávají do jaké hloubky, hodinky odolají vodě. Samotné označení "water resistant" udává pouze voděodolnost, kdy jsou hodinky schopné odolat pouze malému a krátkodobému působení vody (mrholení, vzdušná vlhkost).

4. Důležitý je i materiál

Aby bylo sklíčko hodinek odolné proti poškrábání, je důležité vědět z jakého je materiálu. Ty nejkvalitnější pánské hodinky mají sklíčka vyrobená ze syntetického safírového skla. Jako materiál pro výrobu sklíček se používá nejčastěji: plast, minerální a safírové sklíčko.

Důležitý je i materiál použitý na řemínek hodinek. Kožené se nejčastěji vyrábějí z telecí, hovězí nebo vepřové kůže. Velmi kvalitní i když o něco těžší je nerezová ocel. Pro sportovní hodinky je vhodný plast. Před samotným nákupem, byste měli vědět, zda budoucí nositel nemá alergii na některé materiály.

5. Cena a kvalita

Pokud pomineme jméno výrobce, dělá cenu především kvalita použitého materiálu a strojku. Obecně u materiálu (sklíčko, pásek i pouzdro) a u strojku platí, že čím kvalitnější, tím dražší. To ovšem neznamená, že nemůžete pořídit kvalitní a luxusní hodinky za přijatelnou cenu. Dobře můžete nakoupit i v prověřeném eshopu a na slevových portálech, kde je k dostání velké množství pánských hodinek levně a jedná se často o velmi luxusní kousky.

Hodinky jsou pro pány jeden z nejoblíbenějších a nejvděčnějších dárků. S blížícími se Vánocemi se tak jedná o dobrý tip pro manželky, přítelkyně, dcery nebo i jen kamarádky.

Vyberte si pánské hodinky


Slevový server garantuje: