Adventní trhy Drážďany

Vánoční trhy mají v Německu mnohaletou historii, ty nejstarší se pořádají v Drážďanech. Vůbec první se konaly v roce 1434 a od té doby jsou Drážďany v předvánočním čase oblíbenou a vyhledávanou lokalitou pro místní i turisty. Letos se uskuteční již 581. ročník.

trhy Drážďany

Výlet na adventní trhy je oblíbenou aktivitou i u českých turistů. A ty v Drážďanech patří mezi nejoblíbenější. Město leží nedaleko našich hranic, z České republiky vede dálnice, je možné poměrně pohodlně vyrazit vlakem nebo si rovnou zaplatit zájezd a vyrazit  autobusem a bez starostí.

Procházka vánočními trhy v Drážďanech

Cesta po vánočních trzích začíná u hlavního nádraží a vede ulicí Prager Strasse na náměstí Altmarkt, z náměstí se můžete vydat dále přes Neumarkt do barokní čtvrti Neustadt. Centrem trhů je náměstí Altmarkt s více jak 250 stánky a decentním a krásným vánočním stromem, zpívajícími koledníky a samozřejmě s tou pravou vánoční atmosférou.

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.

Pojeďte na adventní trhy se slevou Mapa vánočních trhů Drážďany

Památky a nákupy v Drážďanech

Drážďany, to nejsou jen vánoční trhy, ale také živoucí město plné obchodů, výtečných restaurací a obdivuhodných památek. Ve městě potkáte mnoho nákupních galerií a obchodních domů.Na nákupy v Drážďanech se vydejte do slavného nákupního domu Centrum Galerie na Prager Strasse, který nabízí 52 tisíc metrů prodejní plochy a je největším nákupním centrem v Evropě.

Pokud se chcete dobře najíst a také prožít nevšední zážitek, vydejte se do vyhlídkové restaurace Luisenhof v provozu od roku 1894. K restauraci se necháte pohodlně vyvézt lanovkou a výtečné jídlo můžete vychutnat v zaskleném prostoru nebo na slunné terase. V roce 2006 byla tato restaurace oceněna jako nejlepší v celém Německu.

Milovníci památek a historických zajímavostí nemohou minout dominantu Drážďan, katedrálu Nejsvětější Trojice, Semperovu operu, Zwinger nebo Frauenkirche (kostel Panny Marie). Tento chrám byl zničen v únoru 1945 při bombardování a po válce znovu postaven.  Kostel byl znovu vysvěcen v roce 2005 a toto mimořádné dílo, jehož znovuvytvoření stálo tolik peněz a úsilí, stojí za to navštívit.

Pouhých 14 km severozápadně od Drážďan leží "Perla saského baroka" zámek Moritzburk. Zajímavý je nejen svým romantickým vzhledem, ale také i kvůli nám všem známe pohádce, která zde byla točena. Samozřejmě se jedná o slavné "Tři oříšky pro popelku".

Zámek Moritzburg

Přímo ve městě můžete navštívit Zoo Drážďany, která se může chlubit více jak 2000 zvířaty všemožných druhů. Otevřeno mají celý rok, tedy i v zimě.

Ubytování a Drážďany

Město nabízí ubytování v mnoha stylových hotelech, rodinných penzionech či apartmánech. Vybrat si můžete z nabídek luxusních až po skrovnější a také levnější ubytování. Jestliže chcete být takřka v centru dění, zamluvte si pokoj přímo na náměstí Altmark ve čtyřhvězdičkovém hotelu NH Dresden Altmark.  Ubytování hledejte včas, v předvánoční době proudí do města tisíce turistů a mohlo by se snadno stát, že bude všude plno a vy odjedete s nepořízenou.

Aquapark Tropical Island Drážďany

Milujete koupání a chcete vidět místo přezdívané "ráj na zemi"? Spojte výlet do Drážďan s návštěvou tropického aquaparku, který leží mezi Drážďany a Berlínem a dojedete sem po dálnici A3 z Drážďan. Komplex je otevřen celoročně a pojme asi 6600 lidí.

Výlet lodí do Drážďan

Do Drážďan se také můžete vydat lodí po Labi. Romantická trasa vede kaňonem Českého Švýcarska, malebnou krajinou a vinicemi až do historického centra města Drážďany. Po dobu plavby hraje živá hudba a dovíte se mnoho nového o historii plaveb.

Výlet za vánočními trhy do Drážďan, vám přinese zážitek, na který nezapomenete. Vychutnáte si předvánoční čas, prožijete a uvidíte mnoho zajímavého ve městě i okolí. Pokud se k tomu přidá i vánoční počasí a nasněží, bude zážitek dokonalý.
Slevový server garantuje: