Adventní trhy v Berlíně

Předvánoční ruch v Berlíně pohltí každého, tak proč ne i vás. Na své si zde přijde opravdu každý, milovníci tradic i moderního umění. Berlín je v současnosti nejvíce trendy městem, jen zde jsou hned tři místa světového dědictví UNESCO: Muzejní ostrov, Pruské zámky a dokonce i šest berlínských sídlišť. 

berlín O vánočním čase se navíc rozsvítí na 60 vánočních trhů po celém Berlíně  a každý z nich má svou originální a jedinečnou atmosféru. Když se vydáte na návštěvu Berlína v době adventu , určitě neprohloupíte a všechny památky a zajímavá místa vás díky sváteční atmosféře ještě více nadchnou.

Zájezd na adventní trhy v Berlíně

Kde se nacházejí ty nejhezčí vánoční trhy v Berlíně

Mapa Berlín Nedaleko torza známého kostela Gedächtniskirche se koná trh na náměstí Breitscheidplatz. Pokud vám bude při obdivování vánoční výzdoby zima, můžete se jít ohřát do kostela a rovnou si prohlídnout fotografie z období války.

Na náměstí Altstadt Spandau se koná další vánoční trh, který se může pochlubit především ohromným stromem ve svém středu.

Ve východním Berlíně se na náměstí Alexanderplatz nachází další trh, který sousedí s obchodním domem Kaufhaus se spoustou zajímavých vánočních slev. Na náměstí můžete navštívit Berlínskou televizní věž, ze které budete mít celý Berlín jako na dlani.

Jestliže jste ekologicky založení, můžete navštívit trh na Sophienstrasse na okraji čtvrti Scheunenviertel . Zde koupíte jedině zboží vyrobené ekologicky bez zásahu a ohrožování životního prostředí.

Návštěvu vánočních trhů skoro každý spojuje i s nákupy, není nic jednoduššího než zajít do nákupního komplexu Arkády na Postupimském náměstí, kde najdete více jak 160 obchodů.

Památky a jiné zajímavosti, které musíte určitě vidět

tropical island Jestliže cestujete s dětmi, budete hledat nějaké vyžití či zajímavost i pro ně. I když je jistě uchvátí velkolepá vánoční výzdoba a spousty stánků ověšené zajímavým zbožím, přeci jen chtějí i jinou zábavu. Vydat se můžete do Berlínské zoo, která je největší v Německu a pyšní se chovem jediné pandy v celé zemi a k tomu ještě něco kolem 1500 druhů zvířat.

Pokud milujete koupání, tropy, teplo a chcete si s dětmi užít trochu zábavy a dovádění, můžete se rovnou z tradiční vánoční atmosféry vrhnout do tropického ráje a navštívit Tropical Islands u Berlína. Největší krytý aquapark ve střední Evropě se nachází asi 60 km od Berlína a jeho návštěvu si užijete vy i vaše děti.

Z památek a zajímavostí v Berlíně nesmíte minout slavnou Braniborskou bránu, která kdysi oddělovala západní Berlín od východního.  Brána se nachází na konci jedné z nejstarších a nejznámějších ulic v Berlíně. Pro milovníky rušného života je zde připravena možná nejživější část Berlína Hackesche Höfe. Jedná se o osm krásně obnovených nádvoří s plochou asi 10 000 m² plné nejrůznějších kaváren, restaurací, divadel, galerií, butiků a barů.

berlínská zeď Jednou z nejnavštěvovanějších památek v Berlíně a dokonce i nejnavštěvovanější budovou tohoto typu vůbec je Spolkový sněm, navržený architektem Normanem Fosterem. Ve východní části města potkáte mnoho starých historických budov, jednou z nich je i pamětní kostel Viléma I., který byl za války téměř zdemolován.

Přímo v centru Berlína najdete proslulý Ostrov muzeí, který je součástí UNESCO. Na ostrově stojí pět muzeí: Staré muzeum, Nové muzeum, Národní galerie, Bodeho muzeum a Pergamonské muzeum. Za vidění stojí i East Side Gallery, což je jediný souvislý zbytek neblaze proslulé Berlínské zdi. Zčásti rekonstruovanou zeď pomalovala stovka umělců z celého světa.

Berlín je místem kontrastů, rozmanitosti a zajímavé historie. Město má jedinečnou atmosféru a i když není vyloženě krásné, má své kouzlo a stojí za to Berlín navštívit a o adventu to platí dvojnásob.
Slevový server garantuje: