ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Adventní trhy v Norimberku

Začátek prosince je pro město Norimberk každoročně chvílí kouzelných příprav a očekávání. Začínají zde největší adventní trhy ve střední Evropě a norimberský "Christkindlesmarkt" by měl navštívit každý správný milovník vánoční atmosféry.

Vánoční trhy v Norimberku mají již 400 let dlouhou historii a jsou oblíbeným místem i pro české turisty a to zejména díky příznivé poloze, nedaleko hranic. Advent v Norimberku začíná 28. 11. 2014 a ve stejný den bude rozsvícen i vánoční strom.

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.

Pojeďte na adventní trhy do Norimberka se slevouNa hlavním trhu je postaveno kolem 180 stánků a všude kolem na návštěvníky dýchá vánoční atmosféra v podobě rozsvícených stromků, vánočních dekorací, hrajících koled a vůní svařeného vína. Na trhu se dají koupit krásné vánoční ozdoby, říká se, že jedny z nejkrásnějších. Smí se zde prodávat pouze tradiční zboží, které je vyrobeno z klasických materiálů (sklo, textil, dřevo, apod.).

Anděl Advent v Norimberku zahajuje každoročně vánoční anděl Christkindl, jako symbol předvánočního času. Mimo svařeného vína by měl každý návštěvník určitě ochutnat místní specialitu - ohřátý vaječný punč se šlehačkou. Stánkaři nabízejí mnoho laskomin, které jinde neochutnáte: velké kulaté knedlíky zalité vanilkovou omáčkou, ovoce v čokoládě nebo norimberské klobásy. Nesmíme zapomenout ani na perníčky, v Norimberku se prý zrodil recept na tuto pochoutku. Ochutnejte několik Alžbětiných perníčků a sami uvidíte, zda jsou lepší než ty naše.

Kde se vánoční trhy v Norimberku konají

V Norimberku je trhů hned několik. Ten hlavní se koná na Hlavním náměstí, kde je dokonale doplněn o památky a historické centrum, které je v Norimberku opravdu nádherné. Kulisou hlavního trhu je kostel svaté Panny Marie s kašnou a kostel svatého Sebalda. Kostel sv. Panny Marie založil v Norimberku Karel IV. ve 14. století a jemu také vzdává hold sedm kurfiřtů denně vždy, když se rozpohybuje orloj umístěný na štítu kostela.

Trhy

Vedle Hlavního náměstí (Hauptmarkt) se na Radničním náměstí (Rathausplatz) pořádají každoročně Mezinárodní trhy partnerských měst. Zde zakoupíte tradiční díla zemí jako je Skotsko, Ukrajina, Nikaragua i Česká republika.

Cestujete-li s dětmi, určitě se dojděte podívat na trh určený právě pro ty nejmenší, který se pořádá na nedalekém náměstí Hans Sachs Platz. Děti se zde mohou projet na nostalgickém kolotoči nebo dokonce napsat dopis Ježíškovi.

Vydejte se s dětmi do delfinária a Zoo v Norimberku

Zoo je ve městě otevřená po celý rok a největším lákadlem je jistě delfinárium a vystoupení s delfíny, které se opakuje několikrát denně. Delfinárium je tvořeno systémem šesti velkých jezer a bazénů. Delfíny můžete pozorovat i v podzemí skrz tlustou zeď až do hloubky 7 metrů.

Delfinarium

Mimo delfínů žije v zoo ještě mnoho různých druhů zvířat: lední medvědi, tučňáci, lvy, gorily, nosorožce, velbloudy, žirafy a  další.

Pojeďte na adventní trhy se slevou Co můžete v Norimberku vidět

Mimo starobylého centra můžete ve městě potkat ještě spousty úchvatných památek.  Vydejte se podívat ke Královské bráně, která byla v dávných dobách vchodem do města, kterou projížděli i obchodníci.

Po cestě těsně u městských hradeb stojí Dvůr řemeslníků, na kterém jsou v malých dřevěných domečcích umístěné další vánoční stánky. Zde můžete vidět i ručně vyřezávané jesličky.

Nad celým Norimberkem se tyčí Císařský hrad. I na jeho nádvoří stojí rozsvícený strom. Vyjít sem určitě stojí za to. Po setmění se vám naskytne nádherný pohled na zářící adventní trhy.

vánoční norimberk

Pojeďte se správně naladit a objevit to pravé vánoční kouzlo. Vždyť i turisté z dalekých zemí jsou ochotni cestovat několik hodin v letadle, jen aby zažili atmosféru kouzelného Norimberku, třeba jen na jediný den.
Slevový server garantuje: