Adventní trhy v Salcburku

Chcete letos v adventním čase na chvilku utéct od předvánočního shonu, stresu a nákupů? Pak vězte, že vyrazit do vánočního Salcburku, je ta pravá volba. Město vás okouzlí svou neopakovatelným kouzlem, romantickými uličkami, množstvím památek i svou polohou v údolí mezi Alpskými vrcholky.

salzburk

Advent v Salcburku se vyznačuje svou úžasnou atmosférou. Vůně pečených kaštanů se prolíná s vůní horkého punče, všude hrají koledy a historické město dodává všemu tu správnou pohodu.

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.

Pojeďte na adventní trhy do Salzburgu se slevou


Kde všude můžete narazit na vánoční trhy

Plán města Trhy v Salcburku jsou rozeseté po celém městě. Mnoho z nic se koná u některé z historických památek, kterých má "Mozartovo město" opravdu dost.

Dva velké trhy se konají na sousedních náměstích DomplatzResidenzplatz, další můžete vidět u zámku Mirabell či na nádvoří pevnosti Hohensalzburg. Středověká pevnost se tyčí nad Salcburkem a je to největší a ve vynikajícím stavu zachovalý hradní komplex ve střední Evropě.

Na romantickém zámeckém nádvoří lemovaném hořícími pochodněmi u zámku Hellbrunn, můžete vidět zajímavost v podobě kalendáře obřích rozměrů.

Působivý trh na náměstí Tiché noci, kde se před mnoha lety zrodila jedna z nejkrásnějších vánočních písní, se nachází nedaleko Salcburku ve vesnici Oberndorf.

Fascinující rakouské průvody čertů stojí za vidění

Čerti V Rakousku, Salcburk nevyjímaje, se každoročně konají obrovské slavnostní průvody čertů doprovázené tisíci diváky. Nejedná se o průvod milých přátelských čertíků, ale o opravdové pekelníky, které jakoby vyvrhlo samo peklo.  A čerti nejsou jen tak ledajací, mají ručně vyřezávané dřevěné masky, zvířecí rohy, které jsou až metr dlouhé, přepychové hávy, koňská spřežení, pravé kožichy, řetězy a různé pyrotechnické pomůcky. Jak takový průvod probíhá můžete vidět zde.

I když by se čerti měli vyvarovat konzumaci alkoholu a jiných omamných látek, je i tak potřeba dbát zvýšené opatrnosti a dávat si na hrozivé řetězy a biče pozor.

Horské útočiště Orlí hnízdo je fascinující podívaná

Orlí hnízdo, ležící asi 30 km jižně od Salcburku, leží ve výšce 1834 m a bylo vybudováno jako dárek k 50. narozeninám neblaze proslulého Adolfa Hitlera. Areál sestává s komplexu několika, budov vzájemně propojených podzemními tunely a spojovacími štolami. Zdi jsou obložené metr silným mramorem. Z prosklené galerie je nádherný výhled a za hezkého počasí se můžete vydat po hřebeni ke vzdálenému kříži.

Nejstarší solný důl na světě určitě nemůžete vynechat

Pokud se chystáte navštívit Salcburk, navštivte také solný důl v nedalekém keltském městečku Hallein. Uvidíte útroby jednoho z nejstarších dolů na světě, můžete si sjet na havířské skluzavce nebo se projet loďkou po jezeře a navíc překročíte pod zemí hranici Německa.

Ubytování v luxusu nebo postaru? Vše je možné

V Salcburku je nabídka ubytování rozmanitá a široká. Záleží na každém, co má rád. Vybrat si můžete od pětihvězdičkového hotelu přes butikový hotel na Starém městě až po mládežnickou ubytovnu či roztomilý a útulný selský statek na kraji města. Je tu vše, stačí si jen vybrat.

Je jedno proč sem jedete, jestli chcete jen načerpat vánoční atmosféru, vidět Salcburské památky a dovědět se něco o historii města, či projet si jeho okolí, stojí to za to. Město Salcburk vás jistě nezklame.
Slevový server garantuje: