Adventní trhy v Salcburku

Chcete letos v adventním čase na chvilku utéct od předvánočního shonu, stresu a nákupů? Pak vězte, že vyrazit do vánočního Salcburku, je ta pravá volba. Město vás okouzlí svou neopakovatelným kouzlem, romantickými uličkami, množstvím památek i svou polohou v údolí mezi Alpskými vrcholky.

salzburk

Advent v Salcburku se vyznačuje svou úžasnou atmosférou. Vůně pečených kaštanů se prolíná s vůní horkého punče, všude hrají koledy a historické město dodává všemu tu správnou pohodu.

Pojeďte na adventní trhy do Salzburgu se slevou


Kde všude můžete narazit na vánoční trhy

Plán města Trhy v Salcburku jsou rozeseté po celém městě. Mnoho z nic se koná u některé z historických památek, kterých má "Mozartovo město" opravdu dost.

Dva velké trhy se konají na sousedních náměstích DomplatzResidenzplatz, další můžete vidět u zámku Mirabell či na nádvoří pevnosti Hohensalzburg. Středověká pevnost se tyčí nad Salcburkem a je to největší a ve vynikajícím stavu zachovalý hradní komplex ve střední Evropě.

Na romantickém zámeckém nádvoří lemovaném hořícími pochodněmi u zámku Hellbrunn, můžete vidět zajímavost v podobě kalendáře obřích rozměrů.

Působivý trh na náměstí Tiché noci, kde se před mnoha lety zrodila jedna z nejkrásnějších vánočních písní, se nachází nedaleko Salcburku ve vesnici Oberndorf.

Fascinující rakouské průvody čertů stojí za vidění

Čerti V Rakousku, Salcburk nevyjímaje, se každoročně konají obrovské slavnostní průvody čertů doprovázené tisíci diváky. Nejedná se o průvod milých přátelských čertíků, ale o opravdové pekelníky, které jakoby vyvrhlo samo peklo.  A čerti nejsou jen tak ledajací, mají ručně vyřezávané dřevěné masky, zvířecí rohy, které jsou až metr dlouhé, přepychové hávy, koňská spřežení, pravé kožichy, řetězy a různé pyrotechnické pomůcky. Jak takový průvod probíhá můžete vidět zde.

I když by se čerti měli vyvarovat konzumaci alkoholu a jiných omamných látek, je i tak potřeba dbát zvýšené opatrnosti a dávat si na hrozivé řetězy a biče pozor.

Horské útočiště Orlí hnízdo je fascinující podívaná

Orlí hnízdo, ležící asi 30 km jižně od Salcburku, leží ve výšce 1834 m a bylo vybudováno jako dárek k 50. narozeninám neblaze proslulého Adolfa Hitlera. Areál sestává s komplexu několika, budov vzájemně propojených podzemními tunely a spojovacími štolami. Zdi jsou obložené metr silným mramorem. Z prosklené galerie je nádherný výhled a za hezkého počasí se můžete vydat po hřebeni ke vzdálenému kříži.

Nejstarší solný důl na světě určitě nemůžete vynechat

Pokud se chystáte navštívit Salcburk, navštivte také solný důl v nedalekém keltském městečku Hallein. Uvidíte útroby jednoho z nejstarších dolů na světě, můžete si sjet na havířské skluzavce nebo se projet loďkou po jezeře a navíc překročíte pod zemí hranici Německa.

Ubytování v luxusu nebo postaru? Vše je možné

V Salcburku je nabídka ubytování rozmanitá a široká. Záleží na každém, co má rád. Vybrat si můžete od pětihvězdičkového hotelu přes butikový hotel na Starém městě až po mládežnickou ubytovnu či roztomilý a útulný selský statek na kraji města. Je tu vše, stačí si jen vybrat.

Je jedno proč sem jedete, jestli chcete jen načerpat vánoční atmosféru, vidět Salcburské památky a dovědět se něco o historii města, či projet si jeho okolí, stojí to za to. Město Salcburk vás jistě nezklame.
Slevový server garantuje: