ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Adventní trhy ve Vídni

V předvánočním čase, v období adventu, se v mnoha rakouských městech konají tradiční vánoční trhy. Místní občané i zahraniční turisté se na ně vydávají, aby si vychutnali tradiční speciality, popili s přáteli tradiční horký punč nebo svařák a hlavně načerpali tu pravou vánoční atmosféru.

Mapa vánočních trhů Vídeň

O první adventní neděli se každoročně Vídeň rozzáří tisíci světly a všechna její náměstí se zaplní stánky a lidmi. Vídeň má bezpochyby takových náměstí nejvíc ze všech rakouských měst.

Veškeré trhy se konají v blízkosti památek a historických zajímavostí města Vídně. Díky tomu mají vídeňské trhy v čase adventu o to větší kouzlo.

Pojeďte na adventní trhy se slevouNejvětší trh u radnice

viden-trhy-pred-radnici Radniční náměstí poskytuje prostor pro největší a nejznámější vídeňský trh. Každý rok se tu objeví až 140 stánků, kde můžete koupit všechno možné: ozdoby na stromeček, cukrovinky, jídlo, teplé nápoje a mnoho dalších druhů zboží. Stromy v Radničním parku jsou ozdobené tisíci světly kolem dokola.

Na náměstí Marie Terezie stojí v době adventu na 70 stánků nabízející tradiční řemeslné výroby, či tradiční dárky. Především mladými lidmi je oblíbená romantická vánoční vesnička v areálu staré nemocnice Altes AKH. Před kostelem Karlskirche se pokocháte pohledem na řemeslníky, kteří své řemeslo předvádějí přímo před vašima očima, navíc si zde uprostřed náměstí hoví ovce a kozy a všude voní sláma.

S nádechem romantiky se setkáte na trzích před zámkem Schönbrunn, stánky plné tradičních řemeslných výrobků s kulisou císařského sídla za zády nabízí ručně vyráběné vánoční ozdoby, vánoční koncerty a také bohatý program pro děti. Trhu vévodí obrovský vánoční strom.

Vídeň zámek

Vánoční Vídeň si můžete vychutnat také před zámkem Belvedér, který je menší a není tak plný turistů. Díky tomu si zde můžete užít poklidnou vánoční atmosféru.

Asi nejstarší je trh ve Freyungu, který se poprvé ve Vídni konal již v roce 1772. Tento nevelký trh se koná na jednom z nejhezčích historických náměstí v centru Vídně.

Ubytování ve Vídni si zamluvte včas

Pokud chcete na vánočních trzích ve Vídni strávit více jak jeden den, myslete na to, že ubytování je potřeba zamluvit s dostatečným předstihem. Určitou výhodu budete mít, jestliže nebude trvat na víkendovém pobytu. O adventu je o ubytování veliký zájem a příval turistů takřka nekonečný.

Zoo ve Vídni u zámku Schönbrunn

U zámku Schönbrunn můžete obdivovat nejen malebnou stavbu či obcházet stánky s tradičními předměty, ale také vyrazit do nejstarší zoologické zahrady na světě. V zahradě, která byla již třikrát vyhlášená nejlepší zahradou v Evropě, narazíte na mnoho vzácných zvířat, žije tu přes 500 živočišných druhů.

Nenechte si ujít slavný Práter ve Vídni

trhy u ruského kola

Práter je z části obří pouť a z části historická památka. Pokud se vydáte do Vídně, určitě byste si neměli tento zábavný park nechat ujít. Hlavní sezóna je zde od března do října, ale některé atrakce jako světoznámé obří ruské kolo a několik dalších, jsou dostupné po celý rok. U ruského kola se také koná i jeden z adventních vídeňských trhů.

Vstup do areálu je zdarma a ceny jednotlivých atrakcí se pohybují v rozmezí 1,50 € do 5 €.

Objevit kouzlo vánoční Vídně stojí za to. Vydejte se do svátečně ozdobeného rakouského města a nechte se okouzlit mnoha historickými a kulturními památkami, ochutnejte lahodný vánoční punč a různé tradiční laskominy. Na místní trhy zkrátka nikdy nezapomenete a rozhodně výletu do vánoční Vídně nebudete litovat.
Slevový server garantuje: