Beskydy - přírodní perla Moravy

Beskydy, to je nádherný kraj s vysokými horami, úchvatnou přírodou plné zeleně, se spoustou zajímavých kulturních pamětihodností a hlavně lidmi, kteří se zde narodili. Vydejte se Beskydy poznávat, vždy najdete milého člověka, který Vám rád pomůže, možná nabídne něco se své kuchyně, protože Beskydy - to je také naprosto dokonalá gastronomie.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy byla vyhlášena v roce 1973. Většinu oblasti tvoří lesy  a to převážně smrkové. Ze zdejších zvířat určitě stojí za zmínku rys ostrovid, vlk a  není vyjímkou ani medvěd, který se sem občas zatoulá až ze Slovenska. Beskydy patří do chladné klimatické oblasti. Sněhová pokrývka na beskydských hřebenech vydrží v průměru 150 až 180 dní. Celé Beskydy jsou  nejrozsáhlejším pohořím Západních Karpat na území České Republiky a rozkládádají se na území okresů - Frýdek-Mísek, Nový Jičín a Vsetín. Celková rozloha Beskyd je 623 m². Nejvyšší horou pohoří je Lysá hora 1323 m.n.m.

Beskydy nabízejí po celý rok bohaté sportovní i kulturní vyžití. V létě nespočet turistických tras na nejrůznější zajímavá místa a výstupy na beskydské vrcholy. V zimě pak obrovskou nabídku sjezdového i běžeckého lyžování v místních sportovních areálech.  Celoročně návštěvy měst a vesnic s typickou místní architekturou a  nejrůznějších technických a kulturních památek.  Beskydy nabízejí nejrůznější možnosti výhodného ubytování. My vám dáme  alespoň pár tipů, které byste při návštěvě Beskyd rozhodně vynechat neměli.

Lysá hora

Se svou výškou 1323m  je nejvyšší horou pohoří Beskyd. Na jejím vrcholu je vybudován televizní vysílač ze 70.let 20.století, který je pro tuto horu typický a snadno rozpoznatelný. Mimo něj najdete na hoře horskou chatu s občerstvením. Toto místo je hojně navštěvováno jak turisty, tak cyklistickými nadšenci.  Dokonce je zde "nevypsaná" soutěž, kolikrát za den jste schopni tuto horu vyšlápnout.

Dovolená v Beskydech se slevou

Pustevny

Další charakteristický vrchol se svým architektonickým skvostem  budov Maměnky a Libušína, od architetka Dušana Jarkoviče. Bohužel Libušín v březnu 2014 zcela vyhořel a nyní se pomalu rekonstruuje. Na Pustevny se můžete nechat vyvézt lanovkou a pokračovat po hřebeni až k soše místního boha Radegasta. O kus dál je stojí dřevěná kaple sv. Cyrila a Metoděje, před kaplí pak najdete sousoší těchto bratří. Návštěvu našeho prvního prezidenta Tomáše Garique Masaryka pak přípomíná bronzová deska u vchodu do kaple.

Rekreační oblast Olešná

Celá tato oblast slouží milovníkům sportu a rodinám s dětmi. Můžete využít zdejší bruslařský areál, trampolíny pro děti. Známý je samozřejmě zdejší aquapark.  Místo si oblíbili také hlavně rybáři.

Frýdek-Místek

Město leží na soutoku Ostravice a Morávky asi 17 km od Ostravy.  Byl původně tvořen dvěma samostatnými městy - moravským Místkem a slezským Frýdkem. Místo bylo přirozenou hranicí mezi Moravou a Slezkem. V roce 1943 došlo ke sloučení. Město žije bohatým sportovním a kulturním životem a je východiskem pro mnoho výletů.

Rekreační oblast Bílá

Toto místo je známé hlavně svým lyžařským střediskem, které zahrnuje dva lyžařské areály: skiareál Bílá a skiareál Mezivodí.

Hukvaldy

Obec Hukvaldy je poslední lašskou obcí v předhůří Beskyd. Svůj název získaly podle pověsti o vílách hůkalkách, které se za dávných časů potulovaly v místních hvozdech.

Štramberk

Kdo by neznal Štramberské uši.  Ano, tato pochoutka pochází ze Štramberku. Městečko leží v centrální části Štramberské vrchoviny, je také nazýváno Moravským Betlémem. Založil jej Jan Lucemburský. Celému okolí pak vévodí zřícenina hradu Stallenberg s věží Štramberskou Trůbou.

Kopřivnice

Jedná se o jedno z nejmladších měst České republiky. Jasný zlom nastal v době rozmachu automobilového průmyslu, kdy se zde začala vyrábět značka Tatra. Určitě si nenechte ujít muzeum, kde je mimo jiné vystavená Tatrovka, kterou proslavili naši slavní cestovatelé Zikmund a Hanzelka.

Valašské muzeum v přírodě

Toto muzeum najdete v malebném městečku Rožnov pod Radhoštěm.  Pod valašským nebem tu můžete navštívit skanzen a vidět, jak lidé kdysi žili. Některé z budov jsou bohužel už jen repliky, ale je zde zachováno i pár originálů. Na místním hřbitově je pochováno opravdu velké množství známých lidí, za všechny jmenujme alespoň místní rodáky  a legendy českého sportu Emila Zátopka  a Jiřího Rašku.Dovolená v Beskydech se slevou

Slevový server garantuje: