Den v Mořském světě

Není žádnou novinkou, že v Praze v těsné blízkosti Holešovického výstaviště,  je postaveno obří akvárium Mořský svět.  Máte zde jedinečnou možnost z naprosté blízkosti pozorovat nejrůznější mořské živočichy a ani nemusíte zrovna odjet k moři. A možná jste ještě neměli příležitost tento areál naštívit a  tak určitě využijte možnosti lákavých nabídek a zvýhodněných vstupů do této atrakce. Jistě tím uděláte radost nejen svým dětem, ale  i dospělí si zde přijdou na své.

Něco málo z historie

seaworld_prg4 Akvária zde  byla již od roku 2002 a postupně se rozvíjjely a přibývaly další expozice. V roce 2003 se Mořský svět rozrostl o korálovou jeskyni, za jejíž výstavbou stála speciální technologie z USA.

A konečně v roce 2005 byla otevřena největší nádrž v České republice s objemem 100.000 litrů mořské vody, na jejíž výrobu se muselo použít 3 tuny mořské soli. Rok na to přibyly další dvě velké nádrže. V roce 2007 se otevřela i jedna nádrž se sladkou vodou, kde jsou hlavně ryby z Jižní Ameriky a různé druhy želv.

Mořský svět se neustále rozvíjí, snaží se jít s dobou a hlavně chce stále zaujmout své návštěvníky, aby se opět rádi vraceli.

Co vše můžete v Mořském světě vidět

Když vstoupíte do Mořského světa, musíte si nejprve zvyknout na tmu, nebo spíše větší přítmí s umělým osvětlením.  Celý Mořský svět je rozdělěn na několik částí do dvou pater.  Prostor není nijak velký, ale zato je zde dostatek atrakcí od různých akvárií, nádrží, Vesmírnou lagunu či unikátní podlahovou projekci. Návštěva Vám nezabere celý den, celá prohlídka  může trvat cca 2 hodiny.

Vesmírná laguna

resize_image Jedná se opravdu o velmi zajímavý prvek, který byl pro veřejnost zpřístupněn v roce 2008. Je zde znázorněno symbolické propojení vesmíru, moře a lidské duše. Celek je tvořen z velmi drahých kamenů, jako jsou např. ametysty, záhnědy nebo křišťály  Velkou dominantou je potom  obrovská, 250 kg vážící záhněda.

Návštěvníci mohou pozorovat vše na speciálním obraze, umístěným uprostřed kompozice, kde se prolínají záběry z Hubbleova teleskopu s dalšími záběry z mořských hlubin. Smyslem celého projektu je pak navodit pocit relaxace a terapeutického působení.

Podlahová projekce

V pražském Mořském světě vlastní zcela unikátní a originální podlahovou projekci Pool systém. Je to na míru připravený efekt, který se promítá na podlahu ze zavěšeného datového projektoru a pohyb, který ovlivňuje promítanou scénu je pak snímán taktéž zavěšeným pohybovým senzorem. Každý krok, každý pohyb zaznamenává změnu. Návštěvníci tedy mění projekci sami. Mořský svět je jediná společnost, která má tuto prezentaci nainstalovanou nastálo a může se pochlubit jedinečnou sadou efektů vyrobených na zakázku. Tuto atrakci milují samozřejmě nejvíce děti.

Korálová jeskyně

Ta zde byla vybudována už v roce 2003, jako jedna z prvních expozic. Korálová jeskyně nabízí nádherný pohled do pestrého podmořskéhoho světa.  Jedná se o soustavu deseti různých typů akvárií, která je 25 metru dlouhá. Všechna akvária jsou zabudována v umělé skalní stěně. Prohlédnout si zde můžete živé korály, pestré korálové ryby a další mořské živočichy.

Bájná Atlantida

Další zajímávou nádrží, která má prosklenou plochu o rozměrech 3x1 m, je obří akvárium na motivy Bájné Altantidy.  Celá nádrž je sladěná na toto téma, včetně keramických dekorací. Můžete si tady prohlédnout např. loděnky hlubinné. Jsou to měkkýši, kteří na naší planetě žijít již od druhohor. Dalšími živočichy jsou ostrorepi američtí, kambaly levhartovití, zavinutce tygrované a různé druhy komorníků.

Zajímavé malby v interiéru

Celý interiér Mořského světa je ozdoben největší ruční nástěnnou malbou v Evropě o rozměru 2700 m2, jejími autory jsou Přemysl Šmíd a Miloš Zeithammel. Můžete se kochat rozmanitými výjevy z mořských hlubin. Hlavní dominantou stropu je maketa největšího rejnoka Marity atlantské o rozpětí 8 m a váze 300g.  Kulisu zde dotváří světelné efekty a nainstalovaná hudba.

Vstupenky do Mořského světa

Pravidelné akce

Pokud do Mořského světa zavítáte, můžete si vybrat z některých pravidelných akcí, konaných každý týden. V úterý tu na vás čeká krmení žraloků, ve středu krmení živočichů v nové středové nádrži a ve čtvrtek krmení živočichů z rukou potápěčů. Každý poslední pátek v měsíci je možné absolvovat Noční prohlídku Mořského světa, ta je spojená s odborným výkladem obohaceným o zajímavosti z nočního života živočichů, součástí akce je opět krmení žraloků. Pro další akce, či přesné časy se podívejte na webové stránky Mořského světa.

Kdy je možné Mořský svět navštívit

Mořský svět se nachází v těsné blízkosti výstaviště v Holešovicích na Praze 7.

Otevřeno tu mají každý den, včetně nedělí i svátků. Ve všední dny od 8:30 do 18h, o víkendech 9 až 19h.

Pro rodiče s malými dětmi máme dobrou zprávu,  vstup je možný i s kočárkem, který můžete nechat u pokladny nebo s ním projít  celé přízemí, které je bezbariérové. Do horního patra vedou schody.
Tagy: zábava
Slevový server garantuje: