ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Eurovíkend v Paříži aneb co určitě nesmíte minout

Pro méně zkušené turisty jsou vhodné především eurovíkendy, což jsou krátkodobé pobyty ve vybraném městě a s veškerým servisem. Většina takovýchto zájezdů je na čtyři dny a směřuje do některé z evropských měst. Odtud také pochází název eurovíkend.

Poznejte v Paříži jejich slavnou kuchyni

Mapa památek v Paříži Nejen ve filmech je Paříž prezentována jako centrum kuchařských specialistů a také Francouzi samotní jsou známí gurmáni. Mnoho restaurací, servírujících to nejlepší jídlo, lahodná vína a proslulé bulváry, najdete v ulicích Paříže.

Co určitě musíte v Paříži vidět

Muzeum Louvre

Jednou z nejnámějších a nejzajímavějších turistických atrakcí je dozajista slavný Louvre. Přijet do Paříže a nejít se podívat na Monu Lisu  by byl snad i hřích. Muzeum najdete v komplexu Palas du Louvre na pravém břehu řeky Seiny. V současnosti obsahuje několik tisíc objektů z nichž některá spadají až do 16 století.

Vítězný oblouk

Jako známku své absolutní moci nechal na začátku 19. století Napoleon Bonaparte vybudovat Vítězný oblouk. Oblouk stojí na náměstí Charlese de Gaulla na úplném konci pařížského bulváru. Pod obloukem přibyl ještě v roce 1920 Památník Neznámého vojáka.

Versailles

Versailles Versaills sice nestojí přímo v Paříži, ale byla by velká škoda toto sídlo králů nenavštívit. Zámek má krásné obrovské nádvoří, několik křídel a půdorys ve tvaru U. Zajímavostí je zrcadlový sál, který je téměř 80 metrů dlouhý a zdobí ho nádherné malby. Velkým skvostem jsou obrovské zahrady plné vyhlídek, soch a umělých kanálů.

Katedrála Notre Dame

Katedrála Notre Dame nebo také chrám Matky Boží, je považována za symbol Paříže a její stavba trvala téměř 200 let. Nachází se v samém středu města a je postavena v gotickém stylu.

Moulin Rouge

Moulin_rouge Nejznámější kabaret v Paříži naleznete ve čtvrti Pigalle. Přes den se jedná o poměrně nenápadnou stavbu a pro mnohé ani ne moc zajímavou. S nastupujícím večerem ovšem kabaret ožije a proměna je vskutku úchvatná. Známý červený mlýn se rozzáří a davy lidí proudí na oblíbenou hru "Férie", kde účinkuje asi 100 umělců a 60 tanečnic s nádhernými kostýmy. Od 19:00 si zde můžete dát i večeři, počítejte ovšem s vyšším stupným. Za tu nádheru a luxus to ovšem stojí.

Eiffelova věž

Slavná ocelová věž od známého konstruktéra Eiffela vznikla na konci 19. století a dlouhou dobu byla nejvýší budovou na světě. Věž je rozdělena do tří plošin a lákadlem je především úžasná viditelnost, která by měla být při dobrých podmínkách až 60 km.

Disneyland

Disneyland Francouzský Disneyland se nachází asi 32 km od Paříže a pokud jste se vydali na eurovíkend s dětmi, určitě nesmíte tento obrovský park plný zábavných atrakcí minout. Park je plný hotelů, restaurací, klubů či obchodů, kde si můžete nakoupit hromady suvenýrů. Pro zkrácení cesty mezi atrakcemi můžete využít místní vláček. Nádherný zážitek přinášení večerní ohňové šou a ohňostroje.

Disneyland nebo také Eurodisneyland je rozdělen na čtyři tématické oblasti a to Fantasyland, Frontierland, Adventureland a Discoveryland. V třetí části Disneylandu jsou studia Walta Disneye, kde můžete vidět jak vznikají filmy právě z jeho dílny.

V Paříži je ohromné množství míst, která stojí za to vidět a sami zjistíte, že jedna návštěva ani zdaleka nestačí. Toto město vás jistě natolik uchvátí, že se sem rádi budete vracet.

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.

Slevový server garantuje: