ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jak správně vybrat ergonomické nosítko na dítě?

Hlavní důvod pro nošení dětí je pro většinu rodičů usnadnění práce, snadnější manipulace, a také rozvíjení citového pouta mezi matkou a dítětem. S miminkem nebo batoletem v nosítku nebo v šátku toho mnohem více zvládnete a máte mnohem větší volnost pohybu než s dítětem v kočárku. Ke koupi byly dlouhou dobu dostupné dva typy nosítek a to: klokanky a krosničky.

ergo baby Klokanky jsou nosítka, která jsou specifická tím, že mají mezi nožičkami specifický pruh látky. Jsou určeny na nošení většinou čelem k nosiči nebo čelem od nosiče. Klokanky jsou vhodné do jednoho roku věku dítěte.

Krosničky mají pevnou kovovou konstrukci. V této konstrukci je sedátko pro dítě, mají mohutný bederní pás a ramenní popruhy pro rodiče. Většinou jsou určené pro děti od 6 měsíců.

Ergonomická nosítka pomalu a jistě vytlačují starší typy nosítek z  trhu. Jedná se totiž o moderní nosítka, kterou berou v potaz také fyziologii dětí.

Co jsou to ergonomická nosítka?

Ergonomická nosítka vycházejí z tradičních nosítek MeiTai, která měla obdélník zádové opěrky a k němu přišité dlouhé ramenní popruhy a popruhy na zavázání v pase.  Moderní ergonomická nosítka pro děti mají středně polstrované bederní pásy, díky kterým se váha rozloží do boků. S těmito nosítky je možné nosit i těžší batolata. Zádová opěrka je šitá podle nejnovějších poznatků fyzioterapeutů a ortopedů. Malá miminka jsou kryta látkou až pod krček.  Nosítka pro miminka jsou většinou vybavena opěrkou hlavičky, aby nedošlo k nechtěnému záklonu, když dítě usne.

Dětská nosítka nejsou určena jen pro malé děti a na výlety do přírody. Jsou určena i pro rodiče odrostlejších dětí, které chtějí venku běhat samostatné, ale přeci jen jim ještě nestačí síly a potřebují poponést.

Nejoblíbenější typy nosítek

Manduca

Nosítko pochází od německého výrobce. Je velikostně vhodné pro děti od 4 až 5 měsíců, díky delší zádové opěrce je vhodné i pro odrostlejší batolata. Manduca má vložku i pro nejmenší miminka a je tedy možné s ní nosit ve vertikální poloze i novorozence.

Nosítko je oblíbené zejména pro svou univerzálnost. Můžete nosit děti od narození až do cca 2, 5.

manduca

Liliputi

Liliputi nosítko má původ v Maďarsku a je vhodné pro děti od 3 - 4 měsíce až přibližně do 2 let. Bederní pás je spíše tužší a není příliš široký, takže jde dobře dotáhnout i velmi hubeným maminkám. Nosítko je ekonomické a jednoduché. Vhodné zejména pro rodiče, kteří se nechtějí s nosítkem příliš nastavovat a potřebují levnější variantu.

Bondolino

Nosítko vyráběné v Indii nemá na zapínání plastové spony, ale má v pase suchý zip. Ramenní popruhy se zavazují v pase, a proto jsou velmi dlouhé a dotahují se ručně. Podle výrobce je nosítko vhodné pro děti již od narození, ale kvůli širšímu sedu a poměrně volné zádové opěrce, je lepší pro děti minimálně od 2 měsíců.

Toto ergonomické nosítko na dítě je oblíbené zejména rodiči, kteří přešli z nošení v šátku. Vázání Bondolína je ovšem oproti šátku velmi jednoduché. Kvůli svým rozměrům je vhodné pro děti tak do 1,5 roku.

Storchenwiege

Nosítko od německého výrobce, který mimo jiné vyrábí i pevné šátky, a tak i toto nosítko je ze šátkoviny. Ze všech nosítek je nejvíce podobné klasickému MeiTai a je nejskladnější, nejslabší a nejstřídmější. Nosítko je vhodné zejména pro miminka od narození asi do jednoho roku. Dá se říct, že díky své konstrukci je specialistou na malá miminka.

Slevy až 90 % na dětská nosítka

Podle čeho nosítko vybírat?

Při výběru je vhodné přihlédnout k následujícím okolnostem:
  • pro jak staré a jak těžké dítě je nosítko určeno
  • jakou postavu a celkovou konstituci budou mít osoby, které budou nosítko s dítětem nosit
  • z jakých materiálů bylo nosítko vyrobené
  • jak skladné nosítko potřebujete
  • jestli se s nosítkem zachází dobře a snadno
Dětská nosítka mohou být velice dobrý pomocníkem pro maminky i pro táty. Díky nim můžete doma udělat domácí práce či vyrazit na výlet do hor, aniž byste se museli nějak zvlášť omezovat a navíc dítě budete mít stále u sebe. Také jsou v nosítkách miminka mnohem spokojenější než jinde. Ovšem nezapomínejte, že ani v těchto nosítkách by neměly děti trávit většinu času, aby se mohly správně rozvíjet a růst.
Slevový server garantuje: