Jak vybrat správnou fotoknihu?

Máte v počítači hromady fotek, ale ve fotoalbu žádnou? Narodilo se vám dítě a vy byste chtěli jeho vývoj nějak netradičně zdokumentovat nebo chcete něco nového a neotřelého? Pak právě pro vás může být řešením fotokniha

fotokniha-miminko Fotokniha je celkem nové a velice zajímavé řešení, když přemýšlíte co s fotografiemi. Vždy si ji necháte vyrobit u odborníků a výsledkem je tištěná kniha vámi zvolených rozměrů a určitým počtem stran. Kniha může obsahovat nejen fotografie, ale i různé popisky, obrázky, data a další grafické vychytávky.

V praxi to funguje většinou tak, že si stáhnete na stránkách vybraného obchodu program, v něm vytvoříte svou fotoknihu, odešlete k vytištění a svázání. Někdy ani program stahovat do počítače nemusíte a můžete vytvořit fotoknihu online přímo na stránkách obchodu.

Co je vhodné dávat do fotoknihy?

Co asi lidé chtějí nejčastěji je svatební fotokniha. Ze svatby má skoro každý hromady fotek, sice v krásných fotoalbech, ale z nich se mohou fotografie poztrácet, navíc alba nechcete ani moc půjčovat, aby vám někdo fotky nezničil. Naopak fotoknihu můžete mít kdykoliv po ruce, komukoliv ji půjčit a vytvořit jich můžete několik a každou s jiným tématem, od příprav až po závěrečnou párty.

Další možností jsou fotoknihy z dovolených. Fotografie z dovolených můžete obohatit popisy, různou grafikou či obrázky a vaše zdokumentované zážitky z cest dostanou vskutku originální kabát.

Velice oblíbené jsou fotoknihy dětí. Proč nevytvořit svému dítěti za každý rok jednu knihu? Jistě vaší snahu v budoucnu ocení.

Vytvořte si fotoknihu


Jak fotoknihu správně vytvořit?

fotokniha svatba Pokud jste se rozhodli, že si chcete udělat fotoknihu, ať už pro sebe nebo pro obdarování někoho blízkého, vězte, že ta těžší část vás teprve čeká. Čeká vás ještě mnoho práce než bude vaše kniha perfektní a vaše práce odměněna.

1.Než vůbec začnete tvořit vaši fotoknihu, musíte si vybrat od které společnosti. Na trhu je jich velká spousta a liší se jak kvalitou, tak i cenou. Pamatujte, že nejlevnější fotokniha nemusí být vždy nejkvalitnější. Mnohé společnosti nabízejí různé akce a pak mohou vyjít fotoknihy velmi levně. Někdy není špatné projít si i různé názory lidí na internetu, kteří již mají zkušenosti s nákupem a tvorbou fotoknihy. S rozhodnutím vám tak mohou pomoci i recenze fotoknihy.

Při výběru firmy se rozhodujte i podle software, který je určen k tvorbě fotoknih a je volně ke stažení. Při výběru vhodného programu je důležité promyslet si, co od něj očekáváte. Některé vás nenechají vytvořit si například desky podle vašich představ, ale musíte zvolit některou z předefinovaných grafik u jiných zase nemůžete používat rámečky či popisky. Jestliže si s počítačem příliš nerozumíte, můžete poslat fotografie přímo do prodejny a oni vám je zpracují dle vašich požadavků a odborně.

2. Další krok při tvorbě fotoknihy je výběr papíru, počet stran a velikost. Dobře si promyslete, kolik chcete mít na stránce fotografií a v jakém formátu. Pokud dáte na stránku čtyři fotografie, ale malého formátu, může se stát, že ani jedna fotka nebude hezká. Méně je někdy více. Počet stran je závislý především na volbě papíru a množství fotografií, které chcete ve fotoknize mít. Nejdříve si udělejte předvíběr fotografií, volte jen ty skutečně povedené a nezapometulné, navíc by měly být kvalitně vyfocené.

3. Velice důležitý bod při tvorbě fotoknihy je také její cena. Ta je ovlivněna kvalitou papírů, vazbou, tiskem a také počtem stran. Knihu můžete pořídit v řádu stovek, ale také za dva tisíce. Naštěstí pokud nechcete dávat velké peníze, nabízí dnes prodejny velké slevy  a fotoknihy v akci se dají pořídit kvalitně a za pár korun.

4. I když budete mít knihu již hotovou, stejně si ji ještě jednou prolistujte a dolaďte poslední drobnosti. Pak už jen odešlete váš výrobek na prodejnu a můžete se těšit na výsledek.

Jak lze fotoknihu využít?

Fotoknihou můžete udělat radost nejen sobě, ale i svým blízkým. Fotografie vaší rodiny nebo vývoj vašeho dítěte měsíc po měsíci můžete dávat jako dárek k vánocům rok co rok a vždy udělají babičkám i dědečkům neuvěřitelnou radost. Takovou knihu si můžete vytvořit koneckonců i vy a doma můžete mít časem celou knihovnu života vaší rodiny. 

Není to dostatečný důvod, proč se do fotoknihy pustit?

Vytvořte si fotoknihu


Tagy: zboží | foto
Slevový server garantuje: