ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kalábrie - dovolená na nejkrásnějších plážích Itálie

Ne nadarmo se Kalábrie označuje za "perlu jižní Itálie". Najdete zde nejkrásnější pláže celého poloostrova, průzračné moře, romantické zátoky, přímořské restaurace s výbornou italskou kuchyní, plážové bary... zkrátka ideální dovolená!

moře Itálie kalábrie

Pokud hledáte opravdu jedinečnou dovolenou, nechcete se jen bezcílně opalovat u moře, ale toužíte poznat i místní kulturu, ochutnat výbornou kuchyni, obdivovat architekturu a nikdy na své letošní prázdniny nezapomenout, vyrazíte pravděpodobně do Itálie! Přinejmenším co se týče gastronomických zážitků tuto krásnou středozemskou zemi zatím nikdo nepřekonal.

Kalábrie: klidné pláže pro rodiny s dětmi i divoké vlny pro surfaře

Za "perlu Itálie" sami Italové i turisté označují Kalábrii. Nachází se až na samém jižním cípu poloostrova, nicméně si buďte jistí, že ta cesta za to stojí. Kalábrie není přeplněným turistickým letoviskem, takže své místo na pláži pod slunečníkem určitě najdete. Návštěvníkům tento jedinečný kus země nabízí přes 800 kilometrů dlouhé pobřeží s překrásnými plážemi, které se v posledních letech několikrát umístily na předních příčkách mezi nejkrásnějšími evropskými plážemi.

Z jedné strany Kalábrii přitom omývá Tyrhénské moře a z druhé Jónské. Tyrhénské moře je ideální pro všechny, kdo hledají klidné koupání. Krásu písčitých pláží a mírného moře zde mohou obdivovat jak rodiny s dětmi, tak zamilované páry hledající romantiku. Břehy při Jónském moři jsou zase ideální pro všechny surfaře.

Capo Vaticana: Romantické zátoky při vysokých skalách

Nejkrásnější oblastí v celé Kalábrii je Capo Vaticana. Vysoká skaliska, která toto místo obklopují, vytváří romantické zátoky s písčitými plážemi a průzračnou vodou. Najdete zde jak větší pláže, tak i ty malé, tak trochu "skryté" veřejnosti. Mnozí v souvislosti s Capo Vaticana hovoří dokonce o magické atmosféře. Čarovný je především výhled, který se vám odstane, když stanete na skaliscích, které lemují pobřeží. Za pěkného počasí dohlédnete až na sopku Stromboli.

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.

Kulinářský zázrak Tartufo - zmrzlinová koule plněná likérem připomínající lanýžový bonbon

Že o dovolené plánujete především objevovat lokální gastronomii a kulinářské poklady V zátoce Santa Eufemia se nachází městečkoPizzo Calabro a právě zde se zrodil lahodný dezert zvaný "tartufo". Najdete ho v nabídce každé místní cukrárny, které se zároveň předhání v tom, čí receptura je ta původní. Tartufo, to je zmrzlinová koule plněná likérem či ovocem a obalená v čokoládě, popřípadě oříšcích nebo kokosu. Svůj název získala podle toho, že Italům připomínala lanýžový bonbon. Už teď se vám sbíhají sliny?

Chcete se letos vydat na dovolenou do Kalábrie? Věřte, že pozdě není ani v září. Právě v tuto dobu oceníte klid, který zde po rušných prázdninách nastává. Počasí je přitom stále příznivé, teploty vysoké, a moře od slunce vyhřáté. I ceny ubytování jsou příznivější.
Slevový server garantuje: