ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kam na výlet? Nejoblíbenějším turistickým cílem je Lednice!

Víkendové výlety – vydáváme se na hrady a zámky, na zajímavé výstavy i za adrenalinovými zážitky do lanových center a zábavních parků. Neoblíbenějším výletním místem za rok 2012 se stala Lednice!

vylety prazdniny dovolena po cechach

Možná znáte ty chvíle, kdy si v sobotu ráno říkáte: "Co s načatou sobotou?" Počasí je pěkné, ani horko, ani chladno… Zkrátka ideální pro pěkný výlet. Právě víkendové výlety jsou oblíbenou zábavou rodin s dětmi, párů i dalších.

Česká republika nabízí nespočet výletních míst – hrady a zámky, přírodní krásy i zábavní centra

Zajímavých míst je po České republice nespočet! Ať už se jedná o klasické hrady a zámky, přírodní krásy - jeskyně, horská jezera či naučné stezky, tradiční či méně tradiční centra zábavy, jakými jsou aquaparky, zoologické zahrady, dinoparky, podzemní bludiště apod.

Portál kudyznudy.cz se snaží informace o všech zajímavých místech naší vlasti shromažďovat na jednom místě a opravdu se daří. V loňském roce navíc uspořádal anketu – soutěž Cena Kudy z nudy 2012, kde návštěvníci webových stránek hlasovali o nejoblíbenější výletní destinaci.

Soutěž se konala již počtvrté, hlasovalo se v kategoriích tradiční cíl, novinka sezony, podnikatelský počin a letos poprvé také v kategorii nejlepší vinařství. "… odborníci z oblasti cestovního ruchu vybrali 227 turistických nabídek, z nichž mohla veřejnost od 20. června do 30. září 2012 zvolit tu nejlepší," uvedl Pavel Klicpera z agentury CzechTourism, která soutěž pořádala.

První místo mezi výletními cíly si drží zámek Lednice

zamek lednice vylety prazdniny dovolena po cechach A kdo stál na stupních vítězů?

První příčku s téměř dvěma tisíci hlasy obsadila Lednice, pohádkový zámek, který obepíná překrásný park. Celý Lednicko-valtický areál je na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Pokud se rozhodnete se vydat na výlet právě sem, doporučujeme navštívit i společnost Chateau Lednice, která zvítězila právě v nové kategorii vinařství.

Na druhém místě najdeme Stezku v korunách stromů u Lipna a na třetím Pohádkovou kovárnu v Selibově. Celkové pořadí v soutěži je zde:

  1. Zámek Lednice (počet hlasů: 1995)
  2. Stezka v korunách stromů (1623)
  3. Pohádková kovárna v Selibově (1608)
  4. Sloupsko-šošůvské jeskyně (1452)
  5. Český Krumlov Card (1308)
  6. Hrad Bezděz (1284)
  7. Naučná stezka Jetřichovické skály v Českém Švýcarsku (1263)
  8. Areál Dolních Vítkovic - ostravské Hradčany (1248)
  9. Dinopark Liberec (1119)
  10. Chateau Lednice - Valtické podzemí (1017)

Už víte, kam vyrazíte na výlet?

Slevy na pobyty v Lednici


Slevový server garantuje: