ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Krušné hory

Krušné hory už dávno nejsou poničenou krajinou, která vypadá jak po pádu vesmírného tělesa. Hory už mají co nabídnout návštěvníkům, turistům i cyklistům. Příroda a krajina se na mnoha místech neskutečně změnila a oproti jiným pohořím tu máte výhodu daleko menšího masového turismu a rozhodně lidových cen zdejších služeb. Ubytování tu  seženete  doslova za hubičku. Krušné hory zabírají velké území, rozprostírají se téměř od aššského výběžku až  k Ústí nad Labem a  měří téměř 130 km. Jedná se o kerné pohoří, což znamená, že jej tvoří nakloněná deska, jejíž jižní okraj byl vyzvednut podél zemského zlomu. Nejvyššími vrcholy Krušných hor jsou Počátecký vrch (821 m), Kraslický Špičák (991 m), Plešivec (1028 m), Božidarský Špičák (1115 m), Fichtelberg (1214 m), Klínovec (1244 m), to je vůbec nejvyšší vrchol, dále pak ještě Jelení hora (994 m), Medvědí skála (924 m), Loučná (956 m) a Komáří hůrka (808 m). Kolem Klínovce, Božidarského Špičáku a Plešivce jsou vybudována moderní lyžařská střediska.

Významná města a místa

Významnými městy a centry v této oblasti  jsou např. Františkovy Lázně, nejsou nijak velké, ale určitě vás nadchnou svou malebností, romantickými budovami a zajímavou přírodou kolem města. Karlovy Vary určitě není nutné představovat, naše největší lázně jsou známy po celém světě svou kolonádou, vřídlem i Becherovkou a hlavně Mezinárodním filmovým festivalem.  Sedm kilometrů od Karlových Varů najdeme Chodov, nenápadné město dává k dispozici řadu sportovišť, sauny a bazény. Město Ostrov, kde je v létě možno provozovat cyklistiku, v zimě pak slouží jako výchozí bod pro lyžaře, kteří míří na Klinovec a Boží Dar.

Jáchymov je proslulý lázněmi a léčbou radonem a svým zajímavým historickým centrem, které konečně dostává novou podobu a pracuje se na jeho obnově. Místní lázně nabízí wellnes, relax, bazény, sauny a masáže a opět je to dobré místo k ubytování pro lyžování na Klínovci. Chomutov má překvapivě nádherné historické centrum, které byste asi v této oblasti nečekali. V Chomutově mají Zoopark a přírodní koupaliště. Další lázně Teplice, se svým zámkem, muzeem a moderním aquaparkem. A největší město Krušných hor - Ústí nad Labem. které nabízí kulturní i sportovní vyžití, hrad Střekov, most přes Labe a druhou nejšíkmější věž kostela v Evropě.

střekov V Krušných horách je postaveno několik krásných hradů. Loket, který byl nejoblíbenějším hradem Johanna Wolfganga Goetheho, najdeme nedaleko Sokolova a Karlových Varů. Na jeho nádvoří je nejstarší známý meteorit na světě. Hauenštejn má naprosto jedinečnou atmosféru, hrad se opravuje a místní spolek se snaží dát tomuto místu někdejší tvář. Nádherný zámek Klášterec nad Ohří je trochu schovaný mimo hlavní silnice, ale jeho areál  stojí opravdu za návštěvu i s jeho hrobkou Thunů. Zámek je dokonce otevřen celoročně. Ve zřícenině hradu Hasištejn je možné navštívit stylovou restauraci.  Podle pověsti se hrad jednou do roka změní na původní vzhled se svými paláci, zjeví se tu hradní páni i čeládka a ve sklepení je prý poklad. Duchcov je samozřejmě známý v osobě Giacomo Casanovy, který zde strávll poslední léta života a také tady zemřel. Také je mu v expozici zámku věnováno dostatečný prostor. Hrad Střekov vévodí městu Ústí nad Labem, je odtud nádherný výhled i na České středohoří, které tak miloval např. K.H. Mácha.

Dovolená v Krušných horách se slevou

Přírodní zajímavosti

Určitě nevynechejte návštěvu Blatenského příkopu, jako výlet pro celou rodinu, Božidarské rašeliniště, která je přírodní rezervací na náhorní plošině Krušných hor. Přírodně - technickou památku Vlčí Jámy, nedaleko Horní Blatné a Vysoký kámen, což jsou skladní útvary v podobě dvacetimetrových věží.

Rozhledny

Krušné hory mají také několik nádherných rozhleden, ze kterých je velmi pěkný výhled na celé pohoří i na německou stranu. Za všechny jmenujme alespoň Plešivec u Nejdku, Tisovský vrch, také u Nejdku, Blatenský vrch u Horní Blatné a Komáří vížka u Krupky a nově postavená rozhledna podle původní stavby na Klínovci.

Muzea a skanzeny

V Sokolově je muzeum o historii hornictví, najdete jej v prostorách místního klasicistního zámku. V Jáchymově mají Mincovnu, Hornický skanzen a naučnou stezku Jáchymovské peklo. Litvínov se zas může pochlubit muzeem, kde jsou expozice Mineraogie Krušnohoří a Přírodou severozápadních Čech, muzeum sídlí ve Valdštejnském zámku. Velmi zajímavé Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím  je v obci Kovářská, přibližuje leteckou bitvu, která proběhla nad Krušnými horami dne 11.9.1944. V Horní Blatné mají Muzeum Cínu, expozice je věnována těžbě cínu v okolí Karlovarska. V Krušných horách je také skanzen Nový Drahov, ležící asi 2km od Františkových lázní.

Dovolená v Krušných horách se slevou

Slevový server garantuje: