Lázně Luhačovice

Do lázní v zimě? A proč ne. Lázně Luhačovice mají aktuálně lákavou nabídku na příjemné strávení Adventu, Vánoc i Silvestra.  Luhačovice, které jsou čtvrté největší lázně v naší republice a prý patří k těm nejpůvabnějším.  Můžete zde v klidu prožít nejkrásnější svátky v roce.

Město Luhačovice

zima-lazenske-namesti Město Luhačovice se nachází v nedotčené přírodě Bílých Karpat.  Na jeho území vyvěrá 16 hydrouhličitanochlorido-sodných kyselek a jeden sirný pramen.  Mezi nejznámější prameny patří Vincentka, Aloiska, Ottovka, Pramen Dr. Šťastného a Sv. Josefa.  Míří za nimi stovky návštěvníků v rámci svých odpočinkových lázeňských procházek.

Co lázně nabízejí

Lázně se snaží poskytnout ty nejdokonalejší služby, jsou především modemí a léčí se tu hlavně onemocnění dýchacího a trávícího ústrojí, nemoci z poruch látkové výměny a poruchy pohybového aparátu.

jurkovicuv-dum Charakteristikou Luhačovic je jedinečná malebná architektura, která vtiskla městečku svůj půvab a kouzlo. Znalci architektury si zde přijdou na své. Díla Dušana Jurkoviče (Jurkovičův dům, Vila Chaloupka,Vodoléčebné lázně,  Vila Jestřabí, Hudební pavilon, Pavilon Tenisového klubu) domy “alpského” stylu, ( Vila Lipová, Vila Alpská růže, Vila s lékárnou) akademická secese a klasicizující modernismus (Dům Bedřicha Smetany, ředitelství lázní, Lázeňské divadlo, Pramen Ottovka, Inhalatorium a Společenský dům) a organický funkcionalismus (Kolonáda s pavilóny pramenů, vyšetřovací a výzkumný ústav s restaurací a kavárnou).

Jako v každých jiných lázních, i  zde má své velké zastoupení wellness a relaxace. Můžete využít služeb bazénů, masáží a různých procedur, které vám pomohou zregenerovat tělo i mysl. Místní minerální prameny jsou  jedny z neujúčinějších v Evropě, mimochodem i pro výborné proplynění.

Luhačovice také nabízejí bohatý kulturní život s pořádáním nejrůznějších festivalů, koncertů, společenských akcí a divadelních představení. Mezi nejznámější akce patří květnové Otevírání pramenů. Za zmínku stojí určitě i sportovní vyžití s bohatou a pestrou nabídkou sportovišť a velkým množstvím cyklistických stezek po zdejší nádherné krajině.

Město poskytuje velkou a pestrou nabídku ubytování nejrůznějšího typu, od moderních hotelů, lázeňských domů, apartmánů až po rodinné penziony. Je zde i velká nabídka kongresových prostor, které firmy hojně využívají ke konání kongresů, konferencí a podnikových večírků.

Okouzlující a nedotčená příroda v okolí Luhačovic láká ke klidným procházkám, taktéž čisté a upravené parky ve městě. Lázeňský host si tu může opravdu v klidu odpočinout od všedních strastí a starostí. Hosté si procházku mohou zpříjemnit i zdejšími vyhlášenými lázeňským oplatkami.

A nakonec gastronomie.  Celé město nabízí nejrůznější restaurace, bary, kavárny, vinárny, kde můžete ochutnat místní speciality.  Koneckonců zdejší kraj je vyhlášen regionálními dobrotami.

Wellness v Luhačovicích


Hotel Harmonie

Hotel se skládá ze dvou budov a nachází se na samém okraji Luhačovic, uprostřed klidu a krásné přírody. Je zde nabídka velkého relaxačního zázemí, s velmi pěkným hotelovým bazénem a saunou. Z ubytování si můžete vybrat z dvoulůžkových pokojů či apartmánů.

Penzion Pomněnka

To je ta pravá romantika v Luhačovicích. Penzion leží centru Luhačovic, ovšem v jklidnější části. Zde je menší zázemí wellnessu,  pouze v podobě různých druhů masáží nebo ozdravných koupelí, ty ale nejsou součástí penzionu a musí se za nimi docházet do jiné budovy.  Plusem je zde ovšem  překrásný útulný vinný sklípek. jste přeci na Moravě.

Hotel Litovel

Hotel se nachází opět v centru a doporučili bychom jej hlavně seniorům. V místní kavárně se pořádají večírky s živou hudbou a tancem.
Slevový server garantuje: