ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Lymfodrenáž jako pomocník v boji s celulitidou i dalšími nemocemi

Potrpíte si na masáže? Vyzkoušeli jste už lymfodrenáž? Je známá zejména proto, že zmírňuje celulitidu. Krom toho ale působí i proti mnoha dalším neduhům.

Jarní masáž

Lymfatický systém je podobný jako krevní oběh. Místo krve však v lymfatickém systému koluje lymfa. Tuto čirou tekutinu však nepohání srdce, ale pohyb, náš pohyb. Náš často sedavý lenivější životní styl pak způsobuje, že právě lymfatický systém zaostává a potřebuje "popohnat".

Lymfatický systém odplavuje z těla vše škodlivé a podílí se tak významně na imunitě organizmu

12669449_s

Co se ale stává, když lymfatický systém nefunguje tak, jak má? Typickým příznakem toho, že všechno není zcela ideální, jsou například otýkající končetiny, častá únava, bolesti hlavy a zvýšená náchylnost k nemocem dýchacích cest.

Lymfatický systém totiž odplavuje z těla vše škodlivé - odpady metabolismu i choroboplodné zárodky - a významně se tak podílí na imunitě organismu. V lymfatických uzlinách se nachází velké množství bílých krvinek, které hubí škodlivé buňky a látky.

Lymfodrenáž "nakopne" lymfatický systém, který při našem lenivém životním stylu často stagnuje

Lymfodrenáž může být buď manuální nebo přístrojová. Je populární zejména mezi ženami jako pomocník v boji s celulitidou. V čem ale tkví její kouzlo? Jak už bylo řečeno lymfatický systém nemá kromě našeho tělesného pohybu žádný hnací motor, proto mu pomůže právě masáž. Při lymfodrenáži nedochází k takovému tlaku jako při klasické masáži, oběh lymfy je však účinně stimulován. Kdyby stagnoval, zůstanou odpady látkové výměny v tkáních, tukové buňky začnou zvětšovat svůj objem  a my tak otvíráme dveře všem nepříjemnostem, mezi které patří celulitida, otoky kotníků a bolestem hlavy.

Lymfatické masáže pomohou při potížích s křečovými žilami, akné, migrénami i pacientům trpícím cukrovkou

Jako prevence je vhodná zejména pro lidi se sedavým životním stylem nebo zaměstnáním, ve kterém musí dlouho stát. Napomáhá také regeneraci po zvýšené fyzické námaze. Zlepšuje metabolismus a stav pokožky.

Doporučuje se při potížích s křečovými žilami, akné, migrénami nebo dokonce pro pacienty trpící cukrovkou. V takových případech se doporučuje navštěvovat lymfodrenáže dvakrát týdně po dobu pěti týdnů a pak docházet na udržovací masáže.

Slevový server garantuje: