ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Lyžařské areály v Jizerských horách

Skiaréna Jizerky je svým spojením tří areálů Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov, největší skiareál Jizerských hor. Všechny tři zmíněné areály obsluhuje jeden odbavovací systém, společný skipas a skibus. Ten mohou využít i běžkaři. Celý komplex nabízí 17 km sjezdovek, 22 lyžařských vleků, 1 lanovou dráhu a 2 pohyblivé koberce pro děti.

Tanvaldský Špičák

tanvaldsky-spicak

Už jen samotný Tanvaldský Špičák je nejspíše nejznámější lyžařské  středisko Jizerských hor. Pohodlně se sem dostanete vlakem, autobusem, autem i skibusem. Hlavním přepravním prostředkem na svahu je 4-sedačková lanovka, dále je tu 1 kotva, 4 pomy a pro ty nejmenší je zde připraven  pojízdný koberec Sunkid. Na Tanvaldském Špičáku je možné večerní lyžování na vleku Zalomený. Celkem je tady 6,6 km sjezdovek, z nichž nejdelší měří 1,6 km. Vybrat si můžete z jednoduchých modrých tratí, ze středních červených až po nejobtížnější černé sjezdové trati. V areálu je dispozici lyžařská škola SKI BIžu SPORT, která tu má hned dvě pobočky. Další pobočky pak najdete i v ostatních střediscích Jizerských hor.  Samozřejmostí je dobře vybavená půjčovna a odborný servis. Pod lyžařským areálem jsou pro lyžaře připravená 2 bezplatná parkoviště s celkovou kapacitou 500 míst.

Severák

Severák jako takový je velmi vhodný pro rodiny s dětmi, které tu mají kvalitní a moderní zázemí. Zároveň jak název Severák napovídá, celý areál je umístěn na severní stranu kopce, což zaručuje dostatek sněhu i při menších oblevách v ostatních střediscích, sníh tu vydrží téměř nejdéle ze všech areálů v Jizerských horách. V tomto areálu je 10 lyžařských vleků a 1 pojezdový koberec, z toho 1 kotva a 9 pom. Jedna sjezdovka s vlekem tu dokonce vede pod mostem. Délka všech sjezdovek je 4,9 km. na dostatečně širokých sjezdových tratích, označených modrou a červenou barvou. Středisko je velmi vhodné pro výuku dětí a začátečníků. Nejdelší trať měří 670 m a v areálu je zajištěno i večerní lyžování. Opět je zde kvalitní lyžařská škola s půjčovou  a servisem Ski Bižu Sport, kterou naleznete přímo naproti parkovišti, vedle pokladen. Pro výuku je zde postaveno uzavřené dětské hřiště Dětský svět Severák s pojízdným kobercem a kolotočem.  V tomto areálu je i skvělá věc v podobě dětské herny. Rodiče ji mohou  využít k “odložení” dětí a sami si zalyžovat nebo děti z lyžařské školky, které se zde mohout ohřát a  odpočinout. Areál obsluhují 2 parkoviště s kapacitou 350 míst.

Bedřichov

Poslední z této trojice je Bedřichov, známý hlavně běžeckými trasami  a běžeckým stadionem, kde se každoročně koná mezinárodní závod Jizerská 50. Ale i tady si na své přijdou sjezdaři. V tomto areálu je 7 vleků, 2 kotvy a 5 pom, bohužel ještě zatím žádná sedačková lanovka. I tady si večer zalyžujete při večerním osvětlení. Zalyžovat si můžete na 5,4 km sjezdovek, opět tady chybí nejtěžší trati a tak zde jsou pouze červené a modré obtížnosti. V prostoru areálu na Malinovce je umístěn dětský vlek a výukové hřiště. I zde má zázemí kvalitní lyžařská škola, půjčovna a odborný servis. Pod areálem jsou 3 parkoviště, jedno hned u Malinovky a zdarma, další dvě jsou už bohužel placená. Toto středisko je dobře dostupné z Liberce městskou hromadnou dopravou, který je vzdálen pouhých 5 km.

Dovolená v Jizerských horách se slevou

Ski areál Ještěd

Toto moderní lyžařské středisko mají liberečtí tařka na dosah, je dostupné tramvají i autem. Resort je velmi rozsáhlý a není možné z některých jednotlivých vleků přejíždět na další. Areál obsluhují 2 čtyřsedačkové a 1 dvousedačková lanovka a dále 5 lyžařských vleků. V areálu je ještě kabinková lanovka provozována ČD, a.s, která vás vyveze na vrchol Ještědu. Lyžařské středisko Ještěd se umístilo v r. 2009 na 3. místě mezi českými ski areály a je to opravdu velmi moderní středisko. Určitě tomu všemu pomáhá těsná blízkost krajského města Liberce s jeho infrastrukturou, velké centrální parkoviště a další možné odstavné plochy. V areálu najdete sjezdovky všech typů obtížnosti, od černých až po modré trati. Pro večerní lyžování slouží sjezdovka F10, kterou najdete přímo u stanice kabinkové lanovky na Ještěd. Pokud přijedete autem na centrální parkoviště, hned vedle najdete dětský park Snow Kidz s provázkovým vlekem, kolotočem a pásem a dalšími zimními atrakcem, je zde zajištěno i hlídání malých dětí. Pro začátečníky  je určené cvičiště Bucharka a  ještě jedna cvičná louka na konečné tramvaje. Celková délka všech tratí je 9,2 km s nadmořskou výškou 540 až 1000m. Skiareál nabízí dostatečné zázemí v podobě služeb, půjčoven, skiservisů. lyžařských škol a občerstvení na sjezdovkách či pod nimi. Ubytování pak najdete v okolních vesničkách či přímo v samotném Liberci. Areál na Ještědu se může pochlubit významným sportovním podnikem - Mistrovství světa v klasickém lyžování v r. 2009. Šampionát se skládal ze tří disciplín: skoků na lyžích, běhu na lyžích a severské kombinace. Skokanská část závodů se konala na skokanským můstcíh pod Ještědem, které  navazují na část sjezdovek skiareálu. Běžecké závody se odehrávaly v areálu Vesec, který byl pro tuto příležitost nově vybudován. Skokanské můstky jsou nyní využívány pro nižšží soutěže nebo mládežnické závody a kluby. Areál ve Vesci mohou využívat volně amatérští běžci na lyžích a nebo opět různé šampionáty dětí a mládeže. Z kulturního pohledu je areál využíván pro hudební festival Benátská noc.

Dovolená v Jizerských horách se slevou

Paseky nad Jizerou

Tento velmi příjemný areál najdete na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor. Milovníci krásné, téměř nedotčené přírody a nadšení lyžaři tu najdou 10 km sjezdových tratí na ploše 44 ha.  Lyžaře obsluhuje 1 sedačková lanovka a 4 lyžařské vleky. Chybí zde nejtěžší obtížnost v podobě černé trati, ale jsou zde  6 modrých a 4 červené sjezdovky. Prostě si tu zalyžuje každý od malých po velké, od cvičných luk až po těžší sjezdové trati. V tomto areálu je možné provozovat snowboarding ve zdejších dvou snowparcích.  Od horních stanic vleků jsou běžkařům k dispozici běžecké okruhy okolo Bílé Skály. Je možné se odsud na běžkách dostat až populární rozhledně Štěpánka. A dále pak trasy navazuji na Krkonošskou lyžařskou magistrálu. Zázemí areálu zajištuje lyžařská škola, servis a půjčovna vybavení. Lyžařská škola vyučuje jak lyžování, tak i snowoboarding, malé děti i dospělé začátečníky. Ve středisku můžete využít večerní lyžování na sjezdovce Tatrapoma P.  Občerstvení je též samozřejmostí. A velké parkoviště je přímo u dolních stanic vleků. Samotná obec Paseky nad Jizerou však nenabízí v podstatě žádné velké vyžití po lyžování. V Pasekách je několik apartmánů a penzionů. Není zde žádný bazén, wellnes či podobně. Tento areál doporučuji lidem, kteří mají rádi především klid, pohodové lyžování a přírodu Jizerských hor a Krkonoš.

Slevový server garantuje: