ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Mariánské Lázně

Pokud byste rádi strávili pár nezapomenutelných a klidných   chvil před nastávajícím vánočním shonem, dopřejte si pobyt v našich nejromantičtějších lázních. Mariánské Lázně určitě právem patří  nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším místům  v České republice.  A i teď na podzim mají co nabídnout.

Tipy na luxusní čtyřhvězdičkové hotely nabízející ubytování, gurmánské zážitky spojené s wellneseem najdete na našem slevovém agregátoru s obrovským zvýhodněním.

Mariánské Lázně mají vše, co ke klidu a lázním patří - čistý vzduch, nádhernou přírodu, bohaté sportovní vyžití a služby na vysoké úrovni.

 Lázně a město

Kolonáda Mariánské Lézně

Město žije především z cestovního ruchu, nabízí nespočet kulturních akcí a sportovního vyžití.  Snad každý hotel  a lázeňský dům nabízí, kromě ubytování ,bazén a wellness zázemí. Je zde i veřejný plavecký bazén. Mariánské Lázně můžete navštívit  i v zimě, nachází se tu lyžařský areál, který sice nepatří k žádným velikánům, ale své kouzlo jistě má.  Pořádají se tu dokonce světové poháry v paralerním slalomu nebo snowboardu.  K dalším kulturním možnostem určitě patří zdejší Městské divadlo, které má též bohatou historii. Ve městě je také kino, nespočet výstav a dalších kulturních akcí. Každoročně se tu konají Oslavy Osvobození, Slavnostní zahájení sezony, Chopinův festival a určitě nevynechte Vánoční trhy.

Samotné lázně jsou velmi mladé. Kdysi to byl bohem zapomenutý kraj s divokou přírodou a bažinami, až koncem 18. století se tu začaly  zkoumat prameny a teprve začátkem 19. století vzníká proslulé lázeňské město.  Léčí se tu především nemoci pohybového ústrojí, nemoci ledvin, močových cest, dýchacího ústrojí, metabolická onemocnění, gynekologická onemocnění včetně léčby neplodnosti a také onkologická onemocnění.

Významná místa a památky

Zpívající fontána

Kdo by neznal Zpívající fontánu, za místní dominantou jezdí lidé snad z celého světa. Počkají si na svou oblíbenou melodii a rádi fontánu navštíví i ve večerních hodinách, kdy je s hudbou sladěná také světelná show. Fontána je v provozu od dubna do října.  Další perlou je novobarokní kolonáda, která patří k historickým památkám českého lázeňství. Pořádají se tu koncerty, můžete posedět v jedné z místních kaváren. nebo ochutnat pravé lázeňské oplatky, které zakoupíte snad na každém rohu. V Mariánských Lázních je nespočetné množství městských parků lákajících k romantickým procházkám.  Lázeňští hosté mohou ochutnat přes stovku minerálních pramenů různých chutí,  jen kolem centra je jich snad čtyřicet.

Velkým lákadlem jsou místní památná místa a vyhlídky. Město a nejbližší okolí je protkáno turistickými stezkami a chodníky.  A snad každá cesta je zakončena nějakou vyhlídkou.

Nezapomíná se tu ani na rodiny s dětmi, ty se mohou po městě nechat svézt  turistickým autovláčkem a také například navštívit Park Boheminium, který zde byl otevřen v r. 1999.  Park je známý svými dokonalými maketami různých architektonických památek České republiky. Makety jsou v měřítku 1:25 a každý rok přibývají nové. Návštěvníci mají za nejoblíbenější hrad Karlštejn, zámek Červená Lhota a vysílač Ještěd s lanovkou.

Ubytování

Wellness v Mariánských lázníchPři hledání ubytování máte obrovský výběr z lázeňských domů, wellnees hotelů, rodinných penzionů a soukromých apartmánů.

Například pro golfové nadšence, můžeme nabídnout tipy na čtyřhvězdičkové hotely Parkhotel golf a Golf Hotel Morris. Oba dva leží v těsné blízkosti Royal Golf Club Mariánské Lázně.

Hotel Krakonoš zas u Parku Boheminium. K tomu se dá dokonce dostat místní lanovkou.  Dalším známým hotelem je hotel Goethe v nedalekém Závišíně.

Všechny zdejší hotely nabízejí bohaté wellness zázemí se spoustou procedur, vířivými bazény, masážemi, saunami. různé druhy koupelí a další ozdravné kůry. Prostě si jen stačí vybrat a jet. Do Mariánských Lázní to není odnikud daleko a prodloužený víkend tu může strávit každý.

Slevový server garantuje: