Nákupní rádce 2. díl: Chcete darovat perfektní kabelku? Poradíme!

Hledáte dárek pro ženu ve svém blízkém okolí a obvyklé květiny a bonboniéra se vám zdají nudné. Chcete najít něco nového, ale přitom klasického. Nabízí se šperk nebo… krásná kabelka!

nakupni radce jak vybrat kabelku vanoceZdá se vám podzim až moc sychravý a snažíte se před zimou schovat co nejvíce do tepla? Blíží se zima a s ní i Vánoce, a i když to není třeba zrovna váš případ, mnozí se již poohlíží po vánočních dárcích. Občas se totiž opravdu vyplatí předejít prosincovému stresu a zásobit se dárky dopředu. Přichystali jsme proto pro vás šikovného nákupního rádce, který vás až do Vánoc bude zásobovat tipy a radami na to, jak vybrat ideální parfém, knihu, dárek pro děti, prarodiče, partnera…

Kabelek nemá žena nikdy dost!

2. díl našeho seriálu se bude věnovat právě nakupování kabelek. Kabelky tvoří společně se šperky a botami kategorii doplňků, kterých žádná žena nemá nikdy dost! Zatímco boty se jako dárek kupují poměrně složitě, se šperky a kabelkami chybu neuděláte nikdy.

Ač se nákup kabelky může zdát na první pohled jako poměrně jednoduchý proces, není to rozhodně tak. Ženy by o tom mohly vyprávět! Vždyť samy tráví dlouhé dny, než najdou tu pravou. Jak v obchodech, tak na internetu najdete neskutečně různých druhů – kožené, velké nákupní, látkové, luxusní značkové, psaníčka, s květinovým motivem, s kovovými doplňky nebo extravagantní.

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.

Žena nikdy nezná odpověď na otázku, kolik kabelek vlastně potřebuje

Kabelka není obyčejná taška. Její majitelka v ní skrývá téměř celý svůj přenosný svět. Proto se tak často žertuje i o nepořádku, které ženy v kabelkách mívají. Ale někam se všechny ty nezbytnosti schovat musí -  ať už se jedná o doklady, peněženku, rtěnku, miniaturku oblíbené vůně, zrcátko, diář, oblíbenou knížku, kterou si čte u kadeřnice, telefon, šátek, kdyby se ochladilo nebo prášky na bolest hlavy… Žádná žena vám nikdy neodpoví na otázku, kolik kabelek vlastně potřebuje – přesné číslo totiž neexistuje. Samozřejmě, že by jí k životu stačily třeba takové tři, ale pak je řada těch, které by chtěla a pak nekonečné množství těch, o kterých ještě ani neví, že by je chtěla, ale v případě, že by se s nimi někde setkala, tak by jim určitě bezmyšlenkovitě propadla. Tak se dostáváme k tomu, že je kabelka zkrátka perfektním dárek, kterým žádnou dámu nikdy neurazíte.

12669449_s

Jak vybrat klasickou kabelku?

Kabelky si v podstatě můžeme rozdělit do dvou skupin – klasické neutrální kabelky a kabelky originální, které se ke každému modelu nehodí, ale každá žena by alespoň jednu takovou chtěla. Ačkoliv jsme první skupinu postavili do trochu neatraktivní pozice, není to rozhodně tak! Kabelky v neutrálním tónu mohou být opravdu okouzlující! Podíváme se tedy na to, jak vybrat takovou klasickou kabelku…

To, co většinou každou ženu upoutá na první pohled je barva a tvar. Vzpomeňte si na ženu, kterou chcete obdarovat – nosí raději černou nebo přírodní barvy (zkuste si vzpomenout na jiné její kabelky nebo boty)? Pokud si libuje v černé, nebude mít s černou kabelkou žádný problém. Moderní jsou tašky ve vysokém lesku a jestli žádnou takovou ještě nemá, jistě ji ocení. Když vybíráte kabelku pro dámu, která dává přednost hnědé či béžové, jsou kabelky v takovém odstínu ideální volbou. Podívejte se v obchodech po kabelkách čokoládové nebo velbloudí barvy – jedná se o neokoukané tóny, které neomrzí. Moderní je také tělová, tzv. nude, barva kombinovaná s vysokým leskem.

Tvar je opět individuální. Pokud máte tu čest se ženou, která si ve své kabelce nosí, jak už bylo řečeno, celý svět, ocení tašku větších rozměrů s vnitřními kapsami. Každé se ale někdy hodí i menší kabelka, klidně i takové psaníčko do města. Neuděláte tedy chybu ani s jednou. Spíše se ale zaměřte na to, jestli žena preferuje jednodušší minimalistický styl nebo jestli nosí kabelky s výraznými detaily, kovovými prvky, popř. ze vzorované kůže.

Pokud vybíráte originální kabelku, pravděpodobně znáte vkus budoucí nositelky

Je spíše elegantní, extravagantní nebo trochu volnomyšlenkářka? Má radši Moneta nebo Dalího?

Pokud se rozhodnete koupit ženě originální tašku, pravděpodobně znáte poměrně blíže její vkus. Víte, jaké má ráda barvy, víte, jestli je spíše elegantní, nebo trochu volnomyšlenkářka, jestli má radši Moneta nebo Dalího… Originální kabelka totiž vyjadřuje i trochu z osobnosti. Výrazná lesklá kabelka jasné červené barvy říká o nositelce, že je sebevědomá a nenechá si hned tak něco líbit. Zlatá zase prozrazuje extravagantní osobnost, která je ráda středem pozornosti, retro „aktovka“ třeba i s puntíky je ideální pro mladou dámu libující si v módě 60. let.

Pokud chcete dámu rozmazlit, pátrejte mezi známými návrháři

Pokud chcete svým dárkem ženu rozmazlovat, poohlédněte se v luxusních buticích známých návrhářů. Sice vás bude taková kabelka stát o dost více než z běžné konfekce, ale řekněme si narovinu – myslíte si, že by vaše nejdražší odmítla psaníčko od Diora, kabelku od Burberry, nebo trochu sportovnější Ralph Lauren tašku? Věřte, že neodmítla. Nikdy.

Tip: Kupte ke kabelce rovnou i hodící se peněženku.

Slevy na dámské kabelky


  1. Nákupní rádce 1. díl: Vybíráte parfém? Co je tester? Hledáte dárek?
  2. Nákupní rádce 2. díl: Chcete darovat perfektní kabelku? Poradíme!
  3. Nákupní rádce 3. díl: Originální tipy na fotodárky!

Slevový server garantuje: