Nemusíme létat k Mrtvému moři, Slovensko má Podhájskou

Obec Podhájská, tak to je snad jedno z nejznámějších míst, kde se nachází termální lázně. Patří vůbec k nejnavštěvovanějším místům na Slovensku. K tomuto přispěl jediný průzkumný vrt a nové lázně byly na světě. Jedná se o velmi malé městečko mezi středisky Nové Zámky, Levice a Nitra. Z Bratislavy sem dojete za hodinku a půl.

Podhájská leží v jižní části Pohronské pahorkatiny v nadmořské výšce 170 m n.m a vznikla sloužením dvou obcí Belek a Svätuše. Kroniky dokazují, že toto místo bylo osídleno již v pravěku, ale tehdejší obyvatelé určitě neměli ponětí o tom, co tu jednou vyroste za turistický ráj.  Jsou zde pozůstatky neolitického a Římsko-barbarského sídla. Část Belek je prvně zmiňovávan již v roce 1075, v zakládající listině Benediktínského opatství.

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.

Odpočiňte si v Podhájské


Lázně Podhájská

Ale pojďme k samotným lázním. Zdejší voda je prý srovnatelná s vodou z Mrvého moře a tak ani nemusíte za touto raritou létat nikam daleko.  Voda je zde slaná. Léčí se tu především nemoci dýchacích cest, průduškového onemocnění, dna, štítná žláza, pohybová ústrojí a bolesti zlomenin. Zdejší voda dobře působí na lidi trpící revmatismem, bolestmi zad. Stejně tak jako u Mrtvého moře se zde dá dobře léčit ekzémy, lupénka apod.

Místní areál nabízí 10 bazénů. Můžete si vybrat zda se vykoupete v sedacím, výřívém,  plavecké či neplaveckém bazéně. Nejsou zde opomíjené ani děti, ty se určitě vyřádí v dětském, je zde aquabazén s vodními atrakcemi, dojezdový bazén s tobogánem,  nachází se zde i dva rekreační bazény. Teplota vody se pohybuje mezi 27 až 36 °C. Najdete tu také hydromásážní a perličové koupele.

Děti mohou využít i venkovní dětská hřiště a dospělí ocení restauraci a kavárnu a nově vybudouvanu pizzerii.

Celodenní vstupenka na koupaliště v hlavní sezoně se pobyhuje kolem 6 Euro pro dospělou osobu, děti od 3 let zaplatí 4 Eura.

V roce 2008 se začalo stavět nové Wellnes  centrum, které je součástí termálních lázní. Jsou zde atrakce, které v podstatě nikde jinde na Slovensku nenajdete. Ve vnitřním bazénovém světě je 5 bazénů, z toho je jeden rekreační, 2 výřivé, jeden dětský a jeden turecký. Tady se průměrná teplota vody pohybuje kolem 35°C.

Ve vnějším areálu naleznete relaxační termální a dětský termální bazén. Jeden ochlazovací  a speciální bio bazén.  V termálním bazénu je teplota až luxusních 39°C.  Dále tu objevíte Kneippův chodník, krásnou saunu postavenou  ve styly roubenky, vodní bar, odpočinkové prostory a není opět zamenuto na děti, pro ty je zde vytvořené nádherné dětské hřiště.

Wellness centrum je oproti bazénům již trochu dražší, celodenní  vstup pro dospělou osobu je 20 Euro a pro dítě 12 Euro.

Celý areál termálních lázní, včetně wellness centra je velmi luxusně a vkusně postaveno a sezóna zde trvá celý rok.

Ubytování

Při hledání ubytování si můžete vybrat  hotel, kemp či chatou osady z bungalovy,  soukromé apartmány či penziony. Záleži jen na vás, co preferujete.

Cena ubytování začíná na 10 Euro v soukromých penzionech. V hotelech s polopenzí se můžete ubytovat již od 50 Euro na noc ve dvoulůžkovém pokoji. Pro méně náročné klienty je zde k dispozici Kemp U svätého Urbana, kdy za stan a auto dáte 8 Euro. A dále se tu nachází pěkná chatková osada, cena pro dvě osoby 30 Euro za noc.

Samozřejmostí je i nabídka zkrácených pobytů, které jsou v poslední době hitem.

Slevy na lázeňské ubytování

Slevový server garantuje: