ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Termální lázně Sárvár: Relaxace v Maďarsku

Maďarsko je zemí termálních lázní. S nadsázkou se říká, že "kde v Maďarsku zapíchnete hůl dostatečně hluboko do země, začne vyvěrat nějaký pramen", a turisty to sem láká z celé Evropy i z větších dálek. Maďarské termální lázně jsou rozesety po celé zemi, k nejznámějším patří Eger, Sárvár, Hárkány, Tapolca, Hévíz nebo Hajdúszoboszló, ale je jich daleko víc. Ve většině z nich můžete pobývat i s malými dětmi a jsou určeny pro všechny věkové kategorie. My se zaměříme na lázeňské městečko Sárvár, nacházející se v západní části Maďarska ve Vašské župě. Jaké zdravotní problémy se v těchto lázních léčí a pro koho jsou vhodné, které procedury můžete vyzkoušet, kde se ubytujete a co všechno je možné v Sárváru vidět? Čtěte dál.

Sárvár

termální lázně SárvárLázně Sárvár jsou velmi oblíbené, a to jak pro své léčivé prameny, tak i pro teplé klima, jedinečnou přírodu v této oblasti, historické památky a archeologické nálezy. Do termálů v Sárváru se jezdí celoročně na prodloužené víkendy i delší dovolené a jsou od nás velmi dobře dostupné, z Brna činí vzdálenost přibližně 250 km a z Bratislavy je to sem jen 2 hodiny jízdy. Termální prameny tu byly objeveny v 60. letech 20. století. Jeden vyvěrá z hloubky dva tisíce metrů a má teplotu 83°C, druhý vyvěrá z hloubky 1200 metrů a má okolo 43°C. Chladnější pramen se využívá k naplnění bazénů, teplejší slaná minerální voda je zase vhodná ke koupelím a vyrábí se z ní termální krystalická sůl.

Co vás v Sárváru čeká? Těšit se můžete na špičkovou kvalitu služeb a pohostinnost při překvapivě příznivých cenách. Pokud byste rádi ušetřili nějakou tu korunu, můžete se poohlédnout, zda pobyt v těchto termálech nenabízí nějaký slevový portál ve zvýhodněné nabídce.

Hotel Park Inn

hotel Park InnKde se ubytovat? Pro svou dovolenou si vyberte pohodlné ubytování v blízkosti termálního koupaliště, vyhlášený je Park Inn hotel s polohou v samém středu města, poskytující kvalitní služby. Je dokonce přímo propojen s celoročně otevřeným lázeňským a wellness komplexem Sárvár Spa. Hotel má přes 200 komfortních pokojů, denní i večerní restauraci a hernu. Co se dá v městečku podniknout? Večer můžete navštívit některou z místních vináren nebo restaurací s výbornou kuchyní. Sárvár, to rozhodně nejsou jen lázně a k vidění je toho v městečku i jeho okolí spoustu, cílů procházek a výletů je mnoho.

Wellness procedury

Termální lázně Sárvár jsou určeny především pro lidi trpící nějakým onemocněním dýchacích cest, například alergií nebo astmatem a nemocemi pohybového aparátu. Dobré výsledky vykazují při rehabilitacích, sportovních úrazech nebo při ženských chorobách a neplodnosti. Léčivé procedury jsou vhodné i pro děti.
Lázeňské centrum zahrnuje spoustu bazénů vnitřních i venkovních, jako jsou bazény na plavání, cvičení, pro dospělé i děti, zážitkový bazén, bazén s vlnobitím, dobrodružný bazén a řadu vodních atrakcí. Nové moderní lázně obklopené parkem nabízejí řadu procedur jako vodoléčba, masáže, zábaly, koupele, bahenní lázeň, terapii kyslíkem, solnou komoru, inhalaci, aromaterapii nebo akupunkturu. Kromě bazénů a je zde tedy široká nabídka wellness služeb, salonů krásy a různých typů cvičení.

Co vše je možné v Sárváru a okolí vidět?

Dominantou města je hrad Nádasdy-vár s bílou věží, která je vidět už z dálky. Na pětihranném nádvoří je úžasná akustika, což vybízí k pořádání různých koncertů, festivalů, jarmarků a vinobraní. Sídlí zde Nadasdyho muzeum s cennými exponáty souvisejícími s historií hradu i města a s maďarskými husary, těšit se můžete na jednu z největších sbírek zbraní, brnění a starožitných map.

Nedaleko hradu se nachází arboretum (chráněný přírodní park) s mnoha druhy rostlin, stromů i keřů. Ve městě se rozkládá pozoruhodné jezero Csónakázó tvořené sedmi vodními plochami, které je vhodné pro projížďku na člunech, je zde mnoho zeleně, nechybí ani lesopark a zapomenout nesmíme ani na řeku Rábu, které zde protéká. Určitě stojí za to udělat si odtud výlet k Balatonu, do středověkých měst Köszeg, Sopron a k ruinám v Szombathely, pocházejícím z dob Římské říše. V Sárváru se tedy můžete věnovat pěší turistice, cyklistice nebo golfu, poznávat památky, ochutnávat víno a prozkoumat bližší i trochu vzdálenější okolí.

Potřebujete odpočinek? Objednejte si pobyt v lázních Sárvár

Recenze

Sárvár nabízí prostředí ideální pro wellness pobyt, skvělé je, že se sem můžete vydat i s celou rodinou, děti se rozhodně nudit nebudou a vy také ne. Ne nadarmo se tomuto místu říká „lázně tří generací“. Na své si přijde každý, město je krásné a má i velmi zajímavé okolí, takže se nemusíte věnovat pouze procedurám a koupání. Bazénů a lázeňských center je zde k dispozici dostatek, vyhoví lidem na léčebném pobytu i těm, kteří se sem vydají za odpočinkem, zábavou a wellness. Cesta sem netrvá příliš dlouho, zejména pokud jedete z Moravy, ale z Prahy počítejte s přibližně 5 hodinami jízdy. Tyto lázně nejsou vhodné pro lidi s akutními infekcemi a záněty, trombózou, nádorovým onemocněním, vážným kardiovaskulárním onemocněním a ani pro těhotné ženy. Pokud tedy máte pochybnosti, určitě se o přínosu pobytu v těchto maďarských termálních lázních poraďte s lékařem.

Slevový server garantuje: