ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Skiareál Klínovec aneb lyžování v Krušných horách

Nejznámějším a největším zimním střediskem Krušných hor je Skiareál Klínovec, ležící 120 km od Prahy a 100 km od Plzně. Tento "lyžařský magnet" má mnoho co nabídnout. Se svými 18 kilometry sjezdovek a snowparkem je jistě zajímavým tipem a vhodným místem pro milovníky zimních sportů každého věku. V tomto článku se dozvíte, jaké podmínky Klínovec nabízí, kdy se sem nejlépe vypravit, kde se můžete ubytovat, kolik zaplatíte za skipas, jak jsou zde připraveni na malé děti a kam se podívat v okolí.

Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec Klínovec je se svou nadmořskou výškou 1244 metrů nejvyšší horou Krušných hor. Má charakteristický rovný vrchol, ze kterého jsou nádherné pohledy po české i německé krajině a dokonce se můžete celoročně kochat výhledem z nově opravené rozhledny. Díky poloze u německých hranic není problém si na jeden skipas užít sjezdovky i na německé straně. Krušné hory mají typický tajemný a romantický charakter se smrkovými lesy, rašeliništi a loukami, při výletech můžete prozkoumat mnoho přírodních, ale i technických zajímavostí. Dovolenou si zde můžete naplánovat v každém ročním období díky mnoha možnostem sportu i relaxace.

Klínovec a jeho okolí nabízí řadu turistických tras. Vydat se můžete třeba do Jáchymova se známými lázněmi nebo na Boží Dar. Na vrcholu Klínovce je celoročně otevřená rozhledna a i v létě jsou v provozu lanovky. Milovníky cyklistiky potěší řada cyklistických tras různé náročnosti. K dalším aktivitám patří lanové centrum, minigolf, koloběžky nebo letní lyže.

Podmínky pro lyžování v Klínovci

Skiareál Klínovec je vhodný jak pro začínající, tak pro pokročilé lyžaře. Najdeme zde dva areály, jeden na severu a druhý na jihu, pro které platí společné skipasy. K dispozici je 11 sjezdovek různé obtížnosti o celkové délce 18 km, jedná se o 1 černou, 5 červených a 5 modrých tratí. Všechny se denně upravují a případně z 90% i uměle zasněžují. Večerní lyžování je možné na sjezdovce Pod zámečkem. Díky spolupráci s německou stranou si můžete užít lyžařskou oblast s celkovou délkou tratí 33,5 km a 8 lanovkami, jejíž název je InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec. Všude zde platí jeden skipas a mezi vrcholy se můžete svézt skibusem. Vyznavači freeridu mohou na Klínovci využít 2 km neupravených tratí s přírodním sněhem, pokud zrovna podmínky a počasí přejí. Pro freestyle se chystá Funpark s překážkami a skoky.
Skiareál obsluhují 4 lanovky, 7 vleků a nechybí ani 2 pojízdné koberce pro děti. Mají zde jednu z nejmodernějších sedačkových lanovek, PrimExpress. Ta je rychlá, má sedačky kryté oranžovou bublinou proti nepřízni počasí a díky dieselovému agregátu vás bezpečně dopraví na vrchol i při výpadku proudu.

Lyžování probíhá za příznivých podmínek denně od 9 do 16 hodin, vyčerní lyžování od 16 do 21 hodin. Denní skipas vás vyjde na 680Kč, pro děti na 540 Kč. Ušetřit můžete díky vícedenním nebo rodinným skipasům. Například pětidenní skipas pro dospělého vyjde na 2700 Kč. Samozřejmé je, že tyto ceny se mohou měnit. Stejně jako ve většině skiareálů zde platí, že online nákup je výhodnější. Lyžuje se zde přibližně od prosince do března, ale v závislosti na sněhových podmínkách může být začátek a konec lyžařské sezony posunut.

Dovolená i pro rodiny s dětmi

Na zimní dovolenou se do tohoto krásného místa naší republiky můžete vydat s celou rodinou. Určitě uvítáte širokou škálu rodinných jízdenek. Pro děti je zde k dispozici hlídání v dětském skiparku a nechybí ani několik lyžařských a snowboardových škol pro začátečníky. Lyžařský miniareál je pro rodiny s malými dětmi a začátečníky ideální, navíc dětský vlek je zde zdarma.

V areálu se nachází řada restaurací, barů, hotelů, doporučit můžeme i útulné a často i rodinné penziony. Na velkém parkovišti může parkovat až 1300 aut, a to zdarma. Vybavení si můžete obstarat v půjčovnách a nechybí ani ski servisy. Kromě sjezdových tratí je pro vás na Klínovci a v jeho okolí připraveno 50 km udržovaných běžkařských tratí, vydat se můžete i po známé Krušnohorské magistrále. Areál vyhoví i snowboardistům, je zde dokonce snowpark se špičkovou U-rampou. Můžete zkusit snowkiting, vyřádit se na sáňkařské dráze nebo při carvingovém bobování. zimní dovolená

Kde se v Klínovci ubytovat?

V okolí skiareálu je řada možností, kde se ubytovat, a to jak hotely, tak i menší penziony, apartmány nebo chaty. Je jen na vás, zda si chcete zařídit ubytování u sjezdovky nebo třeba kousek dále mimo největší ruch. Pokud chcete mít vše na dosah a ubytovat se přímo v areálu, hledejte nejlépe ubytování Loučná pod Klínovcem. Pokud se však ubytujete kdekoliv v Krušných horách a budete mít k dispozici auto, není problém to řešit tímto způsobem a za lyžováním dojíždět. Díky tomu můžete vyzkoušet lyžování i v ostatních lyžařských střediscích v Krušných horách.

Vyberte si pobyt u skiareálu Klínovec se slevou

Shrnutí

Pokud se vydáte na Klínovec, budete určitě spokojeni, areál navíc prochází již několik let velkou proměnou k lepšímu. Kapacitně nedostatečné vleky byly nahrazeny moderními lanovkami, je zde dostatek sjezdovek, vyřádí se děti i dospělí. Milovníci náročných tratí by se měli sice asi vydat trochu jinam, zbytek si ale přijde na své. Obrovskou výhodou je možnost užít si nejen sjezdovky na české straně, ale i areál na straně německé, a to za cenu jednoho skipasu. Dejte si ale pozor, první průchod turniketem v rámci InterSkiregionu Fichtelberg-Klínovec musí proběhnout ve Skiareálu Klínovec.
Slevový server garantuje: