Tipy na adventní víkendy: Kde jsou nejkrásnější vánoční trhy?

Láká vás vůně svařeného vína na vánoční trhy? Máme pro vás ty nejlepší tipy na adventní víkend z Česka i ze zahraničí. Určitě si vyberete!

náhled vánoční trhy 1

Voňavý svařák, perníčky, pečená šunka, pražené mandle, rozsvícený vánoční strom, zpívání koled, hřání si zmrzlých dlaní o horkou medovinu… asi nejsme jediní, kdo se shodneme na tom, že atmosféru vánočních trhů zkrátka zbožňujeme!

Kam ale letos vyrazit? Máme pro vás tipy, ze kterých si vybere opravdu každý, jak obdivovatelé ladovské zimy, tak norimberských perníčků!

Tipy na adventní víkend z Česka

Na výběr je klasická Praha, pivovarnická Plzeň, půvabný Karlštejn i největší mechanický lidový betlém.

Největší vánoční trhy naleznete tradičně v našem hlavním městě, v historické Praze, konkrétně na Staroměstském a Václavském náměstí. Vánoční atmosférou celé město přímo dýchá, ale pokud si nepotrpíte na davy turistů, dejte přednost menším českým městům.

Zajímavou alternativou je Plzeň, která sice nemá trhy tak významné, ale jejich návštěvu můžete spojit s dalšími pamětihodnostmi tohoto města pivovarem počínaje a nedalekým zámkem Kozel konče.

Za romantikou se vydejte na Karlštejn. Kromě toho, že se na hradě provádí i v prosinci, máte možnost v podhradí navštívit i krásné muzeum betlémů.

Za největším mechanickým lidovým betlémem, který je dokonce zapsán v Guinessově knize rekordů, se můžete vypravit do Jindřichova Hradce. Krýzlovy jesličky v Muzeu Jindřichohradecka jsou celé v pohybu. Ačkoliv se dříve poháněly rukou, dnes jsou již vybaveny elektromotorem. Pouze 133 ze 1398 figurek je statických.

Vídeň láká do svého centra i na zámek Schönbrunn

vánoční trhy Norimberk Vídeň Řím Paříž Ať už jste ve Vídni byli, nebo ne, věřte, že je kouzelná. Navíc je skoro „za rohem“. Hlavní vánoční trhy najdete v centru a na zámku Schönbrunn. Populární Christkindlmarkt najdete přímo před radnicí. Nicméně menší jsou v každé vídeňské čtvrti a celá Vídeň je zahálená do magického vánočního hávu. Voní punčem a láká všechny milovníky nostalgické atmosféry.

Tip!: Kromě návštěvy vánočních trhů si nezapomeňte najít tradiční restauraci a dát si pravý vídeňský řízek nebo rakouský štrůdl.

Romantickým Salzburgem se 5. prosince prohání alpští čerti!

Pokud se vám nechce přímo do velkoměsta Vídně, navštivte mozartovský Salzburg. Na tradičním vánočním trhu na Domplatz si kromě svařeného vína koupíte i polévané perníčky, ovocný chléb, dřevěné figurky nebo skleněné ozdoby. 5. prosince v duchu národních zvyků zažijete opravdový čertovský rej.

Slevy na adventní trhy

Na vánoční štolu i "švesťáčka" do Drážďan

Ještě blíže máme německé Drážďany, kde se vánoční trhy konají již od roku 1434 – jsou tedy opravdu tradiční! Kromě klasických kořeněných perníčků, punče a vánoční štoly, si nezapomeňte koupit ani „švesťáčka“ – vánoční figurku ze sušených švestek, která prý nosí štěstí.

Vánoční Norimberk

Norimberský Christkindlesmarkt je nejoblíbenějším vánočním trhem v Evropě

Každý zná norimberské perníčky. Voňavá, pikantně kořeněná sladká kolečka na jedlém papíře… Pokud chcete na Vánoce ochutnat ty pravé, vydejte se za nimi přímo na Christkindlesmarkt do Norimberku. Ten je prý největším a nejoblíbenějším vánočním trhem v Evropě. Kromě náměstí zasahuje i do okolních ulic a na své si zde přijde opravdu každý včetně dětí, pro který je připraven vždy speciální program.

Paříž, krásná a romantická i o Vánocích

Pokud hledáte nejromantičtější město Evropy, drtivá většina lidí vám odpoví: Paříž! Paříž je nádherná světová metropole, která má i o svátcích co nabídnout. S vánočními trhy je to zde trochu složitější, protože je jich více – na Champs-Elysses, v La Defense, na Trocadéro i Montparnasse. Pokud si nepotrpíte na Vánoce v německém nebo rakouském stylu, je pro vás Paříž jako dělaná. Rozsvícená Eiffelova věž, Vítězný oblouk i butiky světových značek.

Tip!: Pokud stále nevíte, co dát partnerce k Vánocům, vsaďte na kouzlo Paříže!

Prázdniny v Římě i o Vánocích

Vánoční atmosféra v Římě je trochu jiná než jinde. Kam jinam se jít podívat na jesličky než do Vatikánu! V celém Římě jsou navíc betlémy na každém rohu, jsou totiž místním symbolem vánočních svátků. Italské Vánoce jsou navíc mírně odlišně od těch našich. Poznání cizí kultury je dalším důvodem proč vyrazit na cesty.

Čím si můžete být jisti, je to, že se zde dobře najíte. Vyhlášená italská kuchyně vás rozmazlí i v prosinci a pokud máte chuť na něco tradičního italského a navíc vánočního, objednejte si panettone, bábovku plnou rozinek a kandovaného ovoce.

Slevy na adventní vánoční trhy


Slevový server garantuje: