Tipy na skvělý pobyt v Praze pro dva

Pokud toužíte po romantických chvílích v nějakém evropském velkoměstě, ani nemusíte sedat do letadla a měnit valuty. I naše stověžatá matička Praha má co nabídnout. Vždyť kdo by odolal procházkám po Petříně, Staré Praze či Karlově mostě? Spousta  z nás jezdí do Prahy jen na jeden den, ale zkuste udělat vyjímku, vyberte si nějaký pěkný víkendový pobyt pro dva v Praze a nechte se nalákat na vše, co Praha nabízí.

Tip na romantickou procházku

Abyste se mohli nechat hýčkat ve wellnessu a pak se dobře najíst, měli byste nejdřív udělat něco pro své tělo. Trocha pohybu, procházka po naší metropoli, udělá dobře určitě každému. Nechte se vyvézt lanovkou na Petřín, projděte si zahrady kolem hvězdárny, na jaře tam bývá nádherně, všude kvetou růžové keře a na prvního máje je Petřín doslova v obležení.  Vyjděte na Petřínskou rozhlednu a pokochejte se výhledy do okolí. Pro odlehčení můžete navštívit i zrcadlové bludiště.

Poté se vydejte po vrstevnici směrem k Pražském hradu. Cestou je několik kaváren i vináren, kde si můžete dát něco dobrého a přitom mít krásný výhled na Prahu.  Kdo miluje historii, určitě by neměl minout Strahovský klášter. Pak si můžete projít nádvoří Pražského hradu a podívat se do katedrály sv. Víta. Schodištěm pod Daliborkou se pak dostanete na nábřeží Vltavy,  tady jsou příjemné procházky úzkými uličkami Malé strany. Kdo má náladu a trpělivost prodírat se davy, může se zajít na Karlův most, kdo radějí dál touží po klidu, může pokračovat přes Kampu dál podél břehu Vltavy.

Tipy na romantické ubytování

Romantických hotelů v Praze je opravdu široká škála, proto nabízíme tipy jen na pár nejznámějších.

Vybírat můžete například z Hotelu Na Zámečku, Praha 10, na klidném místě s ubytováním  v aparmánech i pokojích, pro náročné je zde luxusní Suita, kde můžete prožít zámeckou noc. Velmi pěkný je také hotel Royal Residence Ungelt, jehož budova sloužila až do 18. století jako celnice, hotel sídlí v centru Prahy. Nedaleko centra Prahy v Jeseniově ulici stojí nenápadný, ale velmi útulný a příjemný hotel Merrion, který je tak trochu inspirován italskou společností. Z secesní vily v Praze 4 je vybudován  hotel Alpin Avion s nádhernou zahradou, což návštěvníci rušné Prahy určitě ocení.
Opravdu velmi romantické ubytování najdete v hotelu Sanssouci, který je situován v klidné částí Prahy 4, útulné prostředí a rodinná atmosféra je opravdu  prioritou tohoto ubytování. Kdo naopak vyhledává ruch velkoměsta, může se nechat ubytovat na Václavském náměstí v hotelu  Elysee, tento luxusní hotel je vyhledáván především zahraniční klientelou. A nakonec opravdová lahůdka v podobě velmi pěkného wellness hotelu Chateau St. Havel, nedaleko  centra Prahy, jehož sídlo je zasazeno do renovovaného zámku obklopeného anglickým parkem a rybníkem. Co více byste už mohli očekávat od romantického pobytu ve dvou.

Slevy na pobyty v Praze

Tipy na wellness centra

Pokud v Praze chcete navštívit nějaká vyhlášena wellness centra, přijměte prosím pár tipů, kde se o vás výborně postarají. V Čestlicích je obrovské centrum Spa - Wellness centrum Aquapalace. Kromě vyhlášeného aquparku, tu narazíte na špičkové profesionály v oboru péče o tělo a vybrat si tu můžete z mnoha regeneračních procesů. Kdo by chtěl spojit wellness s nákupy, může zamířit na Chodov, tam mají Wellness centrum Soul spa, mají zde výběr z několika druhů masáží. Ten  kdo miluje thajské masáže, by se měl podívat do Thajského ráje přímo centru Prahy. Na Praze 9 je sídlo relaxačního centra Infinit ve Wellness hotelu Step. V té samé části Prahy pak naleznete centrum zdraví Health Club Blue Orange, kde si odpočinete od starostí všedních dnů.

Pro pivaře máme skvělý tip v podobě Pivních lázní přímo v centru Prahy. Přiznivci saunování pak uvítají relaxační centrum Infinit na Praze 8 Vysočanech, který láká na vodní a saunový svět pro malé i velké.  Mají zde srub ve sněhu a saunový dům s parním nárazem či tropickou saunu. Jediné lázně na světě umístěné do renesanční kaple - to je hotel Mandarin Oriental v centru Prahy. Ubytování je zde naprosto luxusní a komfortní v renovovaných prostorách bývalého dominikánského kláštera ze 14. století. Klidové centrum Ajurvéda - Zen Asian Wellness opět v centru Prahy, zde je možnost i thajských masáží. A kdo miluje zimu a mráz, může zavítat do Polaria na Praze 4, kde vás čeká kryoterapie, léčba chladem.

Tipy na romantickou večeři

A na závěr ještě nějaká ta rada ohledně dobrého jídlo, protože lepší tečku za takovýmto romantickým dnem nevymyslíte. A je opravdu z čeho vybírat.

Jedna z nejlépe hodnocených restaurací je například Terasa u Zlaté studně, kde nabízí evropskou i českou kuchyni. Vyhlášenou je také Restaurace Alcron, která se chlubí mezinárodní kuchyní. Velmi romantickým místem je Bellevue, kde si pochutnáte na výborných steacích. Velmi pěknou atmostéfru najdete v Coda Restaurant. Přiznivce italské kuchyně určitě zavítají do Tempa Allegra. Vegetariánům doporučuji Lehkou hlavu, která je opravdu velmi kladně hodnocena. Milovníkům středomořské kuchyně můžeme nabídnout restauraci Renomme. Hojně navštěvována je La Finestra. A na závěr snad ještě indické jídlo, které si můžete objednat v Indian Jewel.

Je toho opravdu hodně, co se dá v Praze zažít a tak si zkuste místo klasických památek užít také chvíli něco jiného. Praha toho nabízí opravdu hodně.
Slevový server garantuje: