Tropical Islands - exotika dostupná pro každého

Nevíte kde nabrat letní energii v půlce zimy a nemáte na to, odletět na dalaká exotická místa? Chtěli byste dětem darovat nějaké překvapení v podobě skvělého zážitku a vyřádění se?  Zvolte nedaleké Německo a  s ním velmi známý Tropical Island. Celá rodina se tam rozhodně nebude nudit a užijete si tam skvělou zábavu. Tento vyhlášený ráj se nachází asi 60 km jižně od Berlína. Od Prahy je toto centrum vzdálené necelých 300 km a cesta uatem vám trvat nějaké 3 hodiny. Další variantou jsou autobusové zájezdy, které pořádá hned několik cestovních agentur v České republice. Velmi často toto inzerují na nejrůznějších slevových portálech, kde takový zájezd sežene doslova za hubičku, včetně vstupenky i s možností přenocování přímo na tamější pláži. Vyplatí se sem zajet i na jediný den, vhodný je prodloužený víkend a někdo zde stráví několikadenní dovolenou.

Co vše najdete v Tropical Islands

A co vůbec ten Tropical Islands je? Exotický ráj pro všechny milovníky tepla a vody. Otevřeno mají celoročně a je úplně jedno, jestli je venku zima, prší nebo sněží. V obrovské hale je cca 25 °C  až 30 °C  a  voda má teplotu 28 až 31 °C.

Celý komplex je vybudován  v obrovské hale, ta dříve sloužila sovětskému letectvu, prý se zde dokonce měly vyrábět vzducholodě. Budovu i s okolními pozemky koupila malajsijská společnost Tanjong, která v celém prostoru vystavila úžasný tropický park s pralesem, písečnými plážemi, lagunou a mořem ve velkém bazénu, vodopády, vířivkami, saunami, tobogány a dalšími atrakcemi. V celém areálu je perfektně čistá voda, která je srovnatelná s pitnou vodou. Bazény jsou zhotoveny z nerezové oceli.  Hala je obrovská, měří 360 m na délku a na výšku 107 m, široká je potom 210 m. Kapacita návštěvnosti je cca 6000 osob.

V Tropical Islands najdete největší vnitřní deštný prales na celém světě, kde roste přes 50 000 ks nejrůznějších stromů a keřů. Dále je zde tropická vesnička v podobě přístřešků a chýší z tropů se stylovým barem. Dokonce ani zde nechybí obchody a tak i ten, kdo se bez nakupování prostě neobejde, může navštívit místní nákupní uličku, kde lze zakoupit plavky a různé suvenýry z exotických koutů světa. Děti zde rozhodně nejsou opomíjeny, je zde pro ně přichystán speciální dětský koutek Tropino Club. Děti si tam mohou vyzkoušet horolezeckou stěnu nebo se projet na lodičkách.

V areálu je umístěn největší tobogán v Německu, měřící 25 m. Co by vás mohlo rozhodně překvapit, je možnost letu horkovzdušným balonem, ano v této hale je možné všechno. Balony se zde vznášejí do výšky 30-ti metrů a vy se můžete pokochat pohledem na celý areál. V největším bazénu pak naleznete tzv. Tropické moře, kde je teplota vody udržována na 28 °C, kolem jsou perfektní pláže a hlavně brouzdaliště i pro nejmenší děti. Zrelaxovat se můžete v romantické laguně Bali, zde je teplota vody 32 °.

Z dalších překvapivých atrakcí je například Minigolf, nachází se zde jedinečné osmnáctijamkové hřiště s umělým trávníkem a šílenými překážkami, pokud sem chcete zavítat, musíte si připlatit další částku a to asi 4 Eura.

V takovémto komplexu nesmí chybět saunový svět a SPA. Mají zde hned tři druhy saun. První kamenná je uprostřed chrámu Angkor Wat a teplota je 80 - 90 °C. Druhá dřevěná sanu Salasaca Tree leží v Džunglové vesničce, je zde v podstatě stejná teplota vzduchu jako v kamenné, jen vás tu navíc bude uklidňovat vůně přírodního dřeva. Poslední sauna je bylinná, vonné esence jsou do vzduchu vypouštěny každých sedm minut. Velmi uklidňující zážitek.

V Tropical Island myslí i na zábavu mimo vodní radovánky. Pro návštěvníky je připraveno několik jedinečných představení a vystoupení, kdy můžete shlédnout tanečníky, kouzelníky a baviče  z celého světa. Po 19 h začínají noční show Magic Of The Senses Ilusions. Pokud se rozhodnete v Tropical Islands i přespat, můžete si vybrat z chatek a ze stanů, nebo lze přespat na lehátku přímo na pláži.

Ceny vstupného

Tropical Islands mapa A teď ještě samozřejmě za kolik se dá tato zábava pořídit. Dva dny s jedním přespáním vyjde dospělou osobu na 45 Euro, což  je i s přespáním na lehátku. To obsahuje vstup a přenocování. Za  oběd nebo večeři v průměru utratíte 11 Euro a pivo zde stojí 3,20 Euro. Když budete chtít přespat v chatce, zaplatíte 59 Euro na noc se snídaní, pokud Vám bude stačit stan, za ten utratíte  24,50 Euro. Ceny vstupného jsou  na dobu neurčitou, vstupenka za  dospělou osobu začíná na 35 Euro a děti od 6 let  dají nějakých 27 Euro, děti do 5 let mají vstupné zdarma. Dají se koupit i kombinované vstupenky pro vstupy do Tropical Islands i do sauny.  Jsou tu ovšem ještě příplatky za vstup na tobogán (5 Euro), za dětský koutek  (3,50 Euro) a za Spa se saunou (12 Euro). Parkoviště u Tropical Islands je pro všechny zdarma.

Slevy do Tropical IslandsPři vstupu do komplexu obdržíte chip na řemínku, něco jako hodiny. Musíte ho mít neustále připnutý na ruce a slouží nejenom k odemykání a zavírání šatních skříněk, ale také jako peněženka. Do areálu  Tropical Islands můžete vejít bez peněz, ale v kterékoliv restauaci nebo obchodu můžete zaplatit tímto čipem, vše se vám načte na váš účet a nakonec zaplatíte při odchodu z areálu. Určitě vás tento tip na zpříjemnění zimy nalákal, tak rychle vyražte a užívejte.
Slevový server garantuje: