ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zima na horách: Kam na lyže do Itálie?

Pokud milujete krásně upravené sjezdovky, na kterých se celé dny odráží sluneční paprsky, a k obědu na svahu dáte před bratwurstem přednost špagetám, jsou pro vás italské Dolomity ideální. Znáte je? Víte, kam vyrazit?

Zimní dovolená alpy dolomity

Jakmile jednou vyrazíte na lyže do Dolomit, zamilujete si je. Italské Alpy mají trochu jinou atmosféru než Alpy v Rakousku nebo Švýcarsku. Kromě sportu nabízí bohaté vyžití i pro milovníky kultury a vybrané gastronomie.

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.

Lehké špagety, tenoučké prosciutto s italským chlebem, grappa i bombardino - Itálie láká nejen na skvělé lyžování, ale i výbornou kuchyni

"Lyžovačka" v Itálii je zkrátka vždy vydařená. Špatné počasí zde téměř neexistuje. Ráno se probudíte do slunečného rána, k snídani připíjíte pravé cappuccino, na svahu si svoji ideální sjezdovku najdou začátečníci i zkušení sportovci, na oběd si zajdete do útulné restaurace na svahu, kde na vás nečeká klobása se zelím, na které jsme zvyklí v Alpách. Itálie uspokojí i ty největší gurmány. Lehké špagety, poctivé lasagne, tenoučké prosciutto a italský chléb můžete zapít grappou. Nezapomeňte na oblíbený "lomcovák", který nechybí na žádné sjezdovce - už jste měli bombardino? Zkuste ho.

alpy dolomity wellness

Sluneční terasy, sauna, vířivka - užijte si relax v Dolomitech!

Odpoledne se projdete po malebném městečku, které je tak trochu italské a tak trochu i rakouské - jak už to tak na severu Itálie bývá. Čisté, uklizené a neuvěřitelně slunečné. Oblíbené jsou i sluneční terasy, které nabízí mnohé hotely. Můžete se zde pěkně opálit i příjemně zrelaxovat. Svaly uvolněte v sauně a vířivce. A po lehké večeři, která rozhodně neohrozí vaši štíhlou linii, se vydejte na noční sáňkování, lyžování, na procházku nebo jen poseďte s přáteli v hotelovém klubu.

Kronplatz nabízí lyžování pro každého

Jako první se podíváme na Kronplatz. Na své si zde přijde úplně každý! Z vrcholu se rozbíhají desítky sjezdovky do pěti směrů až dolů do údolí. U každé je označena její obtížnost. Najdete zde široké pozvolné sjezdovky, kde si užije začátečník, rodiny s dětmi i opatrnější senioři, náročnější červené, i velmi obtížné černé sjezdovky, které lze doporučit jen zkušeným lyžařům.

Sjezdovky jsou vždy výborně upraveny. Těšit se můžete i na luxusní kabinkové lanovky.

Marmolada: "královna Dolomit" nabízí úchvatné výhledy

Víte, jakému místu se přezdívá "královna Dolomit"? Řeč je o kouzelné Marmoladě! Ledovec a nejvyšší bod celých italských Dolomit nabízí nádherné panoramatické výhledy do širé krajiny a stává se tak jedním z nejžádanějších středisek Dolomit. Sportovci ocení 15 km sjezdových tratí - jeden kilometr nejsnazší modré sjezdovky, devět kilometrů červené tratě a čtyřkilometrová černá sjezdovka. Užijí si i snowboardisté - jsou zde totiž skvělé podmínky pro freeride.

Val Gardena: Víte, kde se každoročně koná sjezd Světového poháru v alpském lyžování?

Val Gardena je v pravém slova smyslu lyžařské "superstředisko". Nabízí 175 km luxusních sjezdových tratí. Největší zastoupení zde mají červené sjezdovky - celých 105 km. Na druhém místě si stojí modré tratě se svými 52 km. Pro odvážné je připraveno 18 km náročných černých sjezdovek. O tom, že se jedná o opravdový lyžařský ráj, svědčí i fakt, že se zde každoročně koná sjezd Světového poháru v alpském lyžování. Pokud vám ani to nestačí, dalším lákadlem je i nejdelší obří slalom v celých Dolomitech - Gardenissima. Nejodlehlejší část střediska zvaná Alpe di Suisi zve i na tratě upravené speciálně pro sáňkování. Kromě sjezdařů si na své přijdou i běžkaři, pro které je připraveno 102 km běžeckých tratí.

Slevy na lyžařské pobyty v Itálii

Slevový server garantuje: