Počasí

Počasí bývá velmi významným faktorem při výběru dovolené. Někdo má raději slunečné a teplejší podnebí, vhodné k lenošení u vody, někdo zase preferuje počasí chladnější, které je příhodné pro turistiku, některé sporty nebo prohlídku památek. Jste-li příznivcem zimních sportů, určitě budete chtít jet do lokality, která má příznivé sněhové podmínky, a jachtaři (nebo i jiní sportovci potřebující ke svému sportu vítr) zase nebudou chtít jet do míst, kde vítr za celý rok nezafouká. Tato stránka vám tedy výběr lokalit dle počasí může výrazně usnadnit.

Počasí u nás

Chystáte se na dovolenou po tuzemsku? Určitě se nezapomeňte podívat na počasí v lokalitě, kam se chystáte. Počasí na různých místech České republiky totiž není stejné, a tak může dlouhodobá předpověď počasí cestovatelům výrazně usnadnit situaci nebo dokonce některým problémům spojeným s počasím také přímo předejít. Každý ze zde uvedených 14 krajů má své charakteristické podnebí, teplejší, chladnější, sušší či vlhčí, podle kterého je potřeba se při návštěvě krajů řídit a rozhodně je před dovolenou zcela nezanedbávat.

Kromě okamžité předpovědi Vám totiž informace o obvyklém počasí v daném kraji jistě velmi usnadní balení věcí, které s sebou na cesty budete potřebovat. V popisech u jednotlivých krajů dokonce najdete konkrétní tipy, co si na některá místa určitě nezapomenout přibalit, a někdy také zajímavá místa vhodná k návštěvě – kupříkladu za vidění stojící kulturní i přírodní památky, národní parky i chráněné krajinné oblasti, zajímavá města nebo budovy.

Počasí ve světě

V této sekci najdete přehled počasí v turisticky atraktivních zahraničních destinacích, mezi nimiž převažují především přímořské státy a také státy s rozvinutou turistikou či bohaté na památky i jiná turistická lákadla, která může město nebo příroda nabídnout. Stejně jako je tomu u krajů v ČR, i zde se od sebe jednotlivé státy svým počasím liší, a to často dost značně. Proto u každého státu také najdete, mimo jiné, jakých hodnot obvykle dosahují průměrně roční / letní / zimní teploty, které měsíce mají nejvyšší nebo naopak nejnižší srážkový úhrn, které z oblastí jsou nejoblíbenější a nejnavštěvovanější, a často také věci, které je dobré mít pro všechny případy při návštěvě toho kterého státu mít u sebe.

U některých států dokonce naleznete vypsané některá nebezpečí (např. nebezpečnou výšku vln či nepříznivý vítr u moře) nebo potíže, kterým byste se měli při své dovolené vyhnout, abyste si váš volný čas strávený mimo domovinu mohli vychutnat naplno a bez zbytečných obtíží. Popisy obsahují zároveň tipy na atraktivní turistická místa, koupání vhodné pro rodiny z dětmi aj.

Vyberte si lokalitu

Nestačí-li Vám informace obecně o krajích, kam se chystáte vyrazit, můžete zde vyhledat přímo vaši požadovanou konkrétní lokalitu - město nebo dokonce v případě větších měst (např. Praha, Brno) některou jeho část. Nevidíte-li svou vybranou lokalitu na první stránce, nejspíše bude lepší nalézt ji pomocí vyhledavače, kam jen napíšete název lokality, a dále už jen vybíráte z nabídnutých variant, rozbalí-li se jich vícero, tu, která vám vyhovuje nejvíce.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 Další Poslední
Pobyty se slevou
Prohlédnout si všechny nabídky pobytů
Slevový server garantuje: